Уряд може переглянути ліміти для киян і зменшити час знеструмлень

Читайте також

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Новий етап материнства Наталії Могилевської

У своєму Instagram Наталія Могилевська поділилася подарунком, який підготувала для молодшої доньки Софійки - дитячим ліжечком.

Поділитися

Фахівці кажуть, що ситуація з генерацією вкрай складна, але кияни страждають від неї найбільше через неправильний обрахунок лімітів, які Кабмін нібито обіцяв переглянути до 24 червня

Ситуація у енергосистемі стає все складнішою. Посадовці енергетичних компаній вже кажуть про ймовірні відключення критичної інфраструктури, тих же лікарень чи транспорту (днями у Києві вже зупинився фунікулер через знеструмлення). А фахівці прогнозують: якщо не вдатися до перерахунку лімітів, у столиці відімкнення світла триватимуть аж до 10 годин вже у липні.

Контури проблеми окреслив гендиректор компанії YASNO (енергозбут групи ДТЕК) Сергій Коваленко. Вечір вівторка, 4 липня, він назвав “найскладнішим” для енергосистеми за кілька останніх днів, і зазначив, що перериватися може навіть постачання електроенергії об’єктам критичної інфраструктури, про що, за його словами, сказали в ПрАТ “Укренерго” (оператор системи передачі електроенергії від генерації до розподільчих мереж). Ранок середи, 5 червня, багато киян зустріли вже без світла – і, за словами фахівців, проблема не має вирішення.

“Судячи з заяв можновладців очікувати, що час відключень зменшиться, – не варто. Вони кажуть, що ситуація буде критичнішою в липні: якщо зараз знеструмлюють по 7 годин – то будуть вже по 10”, – сказав голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Новини Live.

Причину він бачить у падінні генерації. Якщо 20 травня радник прем’єра з енергетики Юрій Бойко назвав дефіцит генерації у 8 ГВт, то після останніх обстрілів енергогенеруючих об’єктів ця цифра ще зросла. Попенко називає вже 9,8 ГВт, посилаючись на заяви представників ЄС щодо генерації в Україні.

“Генерації немає, і ми не можемо перекрити наші потреби імпортом. На сьогодні просто немає того, що дати в мережу, щоб покрити потреби України – а обидва енергоблоки АЕС, які були виведені на плановий ремонт цього тижня, повернуться не раніше кінця серпня”, – додав Олег Попенко.

Втім, світло надії все ж є. За словами директора енергетичних програм Центра ім. Разумкова Володимира Омельченко, знеструмлення у Києві тривають в середньому у 2-3 рази довше, ніж у середньому по країні. Причина – застаріла метода обрахування лімітів на споживання електроенергії, каже фахівець.

“Методика, яка нині існує, не враховує величезну критичну інфраструктуру, що розташована у Києві, але працює не на киян, а на всю країну. Але вона відбирає ліміти саме в киян, і в результаті коли в багатьох регіонах відключення тривають по 2 години, у Києві – по 8-9 годин”, – пояснив Омельченко в ефірі телеканалу Київ.

Експерт бачить вихід у проведенні обрахунків, що враховуватимуть новітні реалії. Навіть більше – за його словами, подібні обрахунки точно будуть проведені, і процедуру запущено днями.

“Я особисто ініціював перед парламентарями і урядовцями зміни до цієї методики, нещодавно вийшла постанова Уряду, яка передбачає зміну цього порядку і врегулювання нерівномірності. З 24 червня вона буде діяти – сподіваюся, що справедливість буде досягнута, адже дискримінація киян у цих умовах дуже неправильна”, – резюмував Омельченко.