В Україні можуть обвалитися ціни на яйця та молоко

Читайте також

Куди піти на вихідних у Києві 4 та 5 жовтня

Київ зустрічає перші справжні осінні вихідні! Якщо ви вже відчули цей особливий свіжий запах жовтня, час планувати, куди піти на вихідних 4-5 жовтня.

90-річний ювілей найстарішого видання України

Запрошуємо на відзначення 90-річного ювілею найстарішого спеціалізованого мистецького видання України — журналу «Образотворче мистецтво»

На Північному мості загорілась автівка під час руху

На Північному мосту сьогодні зранку, 3 жовтня, під час руху загорілася легкова автівка. Про це повідомили в ДСНС Києва.

Що варто знати про антибіотики старого покоління

Антибіотики старого покоління відіграли величезну роль в історії медицини. Вони стали справжнім проривом у боротьбі з бактеріальними інфекціями.

На Київщині ліквідовано наркоугруповання: вилучено 4000 рослин і 60 кг канабісу

У Київській області правоохоронці знешкодили організоване злочинне угруповання, яке займалося незаконним культивуванням конопель та збутом канабісу.

Поділитися

Ціни на яйця та молочну продукцію в Україні можуть знизитися вже найближчими місяцями — якщо врожай кукурудзи виявиться вдалим. Саме вона становить основу кормів для тварин, а отже, формує більшу частину собівартості продукції.

Про це розповів директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, коментуючи ситуацію із цінами на продукти, які безпосередньо залежать від обсягів зернових.

За словами експерта, кукурудза становить до 70% вартості комбікорму, а це — головна складова у витратах на вирощування птиці та худоби. Якщо врожай буде добрим, це знизить собівартість кормів, а отже, фермери зможуть зменшити витрати. У результаті споживачі побачать зниження цін на яйця та молочні продукти на полицях магазинів.

Втім, якщо обсяг зібраного зерна виявиться меншим за очікування, ціни можуть піти вгору. За словами Пендзина, зараз точно спрогнозувати вартість яєць на осінь складно, але поки є підстави сподіватися на позитивний сценарій. Особливо в умовах високої інфляції, коли доступність базових продуктів харчування є критично важливою для більшості українців.

 

Експерт також нагадав, що вартість молочної продукції теж залежить від кормової бази. Стабільні обсяги зернових допоможуть утримати ціни на прийнятному рівні, а дефіцит — спровокує новий виток подорожчання в категоріях, які зараз залишаються відносно доступними.