В Україні планують запровадити новий податок:

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

В Україні планують запровадити новий податок: які товари стануть дорожчими.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти. Один із них пропонує обкласти податком напої із вмістом цукру, другий – вказує, на що мають бути витрачені мільярди гривень, отримані від запровадження цього акцизу.

До парламенту внесено законопроєкт №9032-1. Він пропонує встановити податкову ставку “на мінеральні та газовані води з додаванням цукру, а також інших підсолоджувачів та ароматичних речовин”.

Акциз складе 0,1 євро на один літр напою, що містить цукор. Тобто літрова пляшка “Фанти” або “Спрайта” автоматично подорожчає мінімум на чотири гривні після ухвалення закону.

Ще один законопроєкт за номером 9033-1 передбачає, що гроші, зібрані від вищезгаданого податку, слід витратити на:

  • програми щодо запобігання неінфекційним захворюванням та лікування від них;
  • підтримку програми дитячого харчування у школах.

Як воно буде на практиці, покаже час, але зібрати держава планує чималу суму. Очікується, що введення податку на напої із вмістом цукру принесе бюджету від 5,1 млрд до 7,8 млрд гривень на рік.

Міністерство охорони здоров’я вже підтримало законодавчу ініціативу. У МОЗ вважають, що українці споживають із такими напоями занадто багато цукру, адже вони містять добову норму цього продукту.

Надмірне вживання цукру призводить до діабету та ожиріння, нагадують чиновники від медицини. Вони підрахували, що запровадження нового податку скоротить вживання солодких напоїв на 21%.

Зазначимо, що бюджетна декларація України на найближчі три роки, опублікована на сайті Кабміну, вже містить акциз на цукромісткі напої. Найімовірніше, ухвалення цього закону – справа вирішена.

Нагадаємо, найближчим часом українська влада готується підняти всі основні податки.