В Україні різко подорожчало м’ясо

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Торговельні мережі переписали вартість найпопулярнішого в країні м’яса, незважаючи на зменшення закупівельної ціни. В національних торгових мережах ціна на деякі охолоджені напівфабрикати у травні зросла майже на 6%. Про це повідомляє Today.ua, пише agronews.ua.

В асоціації “Свинарі України” надали результати щомісячного моніторингу цін. Зазначено, що минулого місяця динаміка цін закупівлі свинини та її кінцевої реалізації розсинхронізувалася.

Зазначено, що у травні живець був дешевшим на 4,9%, ніж у квітні. При цьому охолоджені свинячі напівфабрикати, навпаки додали у ціни 2,5%. Найбільш суттєво підвищилися ціни на стегно та ошийок, популярні у сезон пікніків, — плюс 5,3% та 5,8% відповідно.

Інші частини – грудинка, вирізка та корейка також подорожчали – від 2% до 2,6%.

“Цінова динаміка на ринку свинини у травні продемонструвала, що залежність роздрібних цін від внутрішніх котирувань на живець свиней забійних кондицій не безпосередня, адже споживчі ціни залежать від низки інших чинників на кожному з етапів виробничо-збутового ланцюга. Втім, активність покупців впливає на ціну свиногосподарств, що й спостерігали на тлі послаблення торгівлі після великодніх свят”, – вказали аналітики.

Курятина трохи подешевшала, на відміну від свинини. Середня ціна охолоджених напівфабрикатів була майже на 1 грн/кг нижчою у порівнянні з квітнем.

Найбільше ціни на свинину зросли до:

ошийок – 246,08 грн/кг (+5,8%);
вирізка – 251,3 грн/кг (+2,2%);
корейка – 207,3 грн/кг (+2,0%);
лопатка – 166,9 грн/кг (+0,6%);
стегно – 162,8 грн/кг (+5,3%);
грудинка – 161,1 грн/кг (+2,6%).

За даними сайту “Мінфін”, в українських супермаркетах найбільш відчутно змінилася ціна на шашличне м’ясо. Місяць тому вартість кілограма становила у середньому 202,01 грн, то станом на 12 червня – вже 239,90 грн. Це м’ясо найдешевше у торговельній мережі Новус – 219 грн/кг.