В Україні «заморозили» прожитковий мінімум та «мінімалку» на 3 роки

Читайте також

Усик знесе свій будинок

Чемпіон світу з боксу Олександр Усик вирішив знести свій будинок у Ворзелі, в якому раніше жили росіяни.

У Києві замалювали мурал із Залужним

У Києві прибрали мурал із зображенням колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який був розміщений на стінах інтернату для дітей з особливими потребами.

На Подолі спиляли 72-річну шовковицю

На Подолі спиляли багаторічну шовковицю на вулиці Межигірській.

Що дає рухомий рядок та як замовити його у Києві

Рухомий рядок – електронне табло, на якому відображається текст, що рухається. Він складається з безлічі світлодіодів, які можуть світяться різними кольорами.

Поділитися

В Україні було ухвалено рішення на найближчі 3 роки “заморозити” прожитковий мінімум і мінімальну зарплату.

Про це повідомляє видання Фокус.

Кілька тижнів тому український уряд ухвалив бюджетну декларацію на найближчі три роки. Там міститься інформація про те, що буде закладено в державний бюджет у період з 2025 по 2027 рік.

“Там не буде індексуватися ні прожитковий мінімум, ні мінімальна зарплата. Тобто, у зв’язку з відсутністю коштів, 3 тисячі на прожитковий мінімум і 8 тисяч на мінімалку на найближчі три роки “заморожуються”. Водночас тільки у 2025 році, згідно з макроекономічним прогнозом, який закладений у бюджетній декларації, очікується інфляція на рівні 10%”, — заявив експерт «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин.

Якщо виходити з цієї логіки, продовжує експерт, у разі, якщо Міністерство соціальної політики проведе розрахунок фактичного прожиткового мінімуму через рік, то він буде вищим, ніж мінімальна зарплата. Водночас в теорії це може не відповідати дійсності.

Представник “Економічного дискусійного клубу” також додав, що наразі Україна живе у стані війни і є величезні виклики для виживання держави, однак “є речі, які точно не можна відкладати на післявоєнний період”.

“Є речі, які мають бути вирішені досить швидко, адже це виживання людей, зокрема тих, хто має ці кошти як єдиний соціальний дохід і перебуває далеко за межею бідності”, — підсумував Олег Пендзин.