Вентиляція в бомбосховищах

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

Для кожного українця безпека є пріоритетним питанням. Воно потребує ефективних та оперативних рішень. Окупанти обстрілюють житлові масиви. Під удар потрапляють об’єкти інфраструктури й виробничі підприємства, школи та дитячі садочки. Далеко не кожен з них має укриття, а наявні приміщення потребують модернізації, як мінімум, облаштування вентиляційної системи.

бомбосховище

До основних проблем бомбосховищ відноситься наявність:

  • високого рівня вологості;
  • плісняви та грибка;
  • неприємних запахів.

Коли приміщення заповнюються великою кількістю людей, кількість кисню суттєво зменшується, однак разом з тим в повітрі зростає рівень вуглекислого газу. Це негативно впливає на здоров’я і самопочуття присутніх. Варто зазначити, що рівень СО2 – основний індикатор якості повітря в кімнаті. Чим більша його кількість у приміщенні, тим гірше себе почуває людина. Ускладнене дихання та сонливість, зниження концентрації й подразнення слизових оболонок – типові реакції на брак кисню. Неякісне повітря, якщо ним дихати систематично, призводить до розвитку астми та бронхіту. Особливо чутливі до нього діти, втім, подібні умови, вкупі з високою вологістю, є абсолютно непридатними для перебування.

Для чого потрібен рекуператор і, як його обрати

Для чого потрібен рекуператор і, як його обрати

Ситуація в бомбосховищі ускладнюється через відсутність можливості здійснити механічне провітрювання. Проте, всі проблеми можна вирішити, якщо установити рекуператори повітря Прана. Вони сприяють:

  • видаленню неприємних запахів;
  • зниженню в повітрі кількості вуглекислого газу та збільшенню рівня кисню;
  • нормалізації вологості та захисту від алергенів;
  • зменшенню енерговитрат.

Припливно-витяжна вентиляція забезпечує постійну циркуляцію повітря. Спеціальні датчики аналізують його якість, а керування системою здійснюється за допомогою пульта чи телефону. Рекуператор заощаджує близько 96% енерговитрат. Завдяки теплообміннику він повертає тепло з відпрацьованого повітря та нагріває потік, отриманий з вулиці.

Детальні розрахунки дозволяють спроектувати ідеальну вентиляційну систему для конкретного приміщення. Фахівці враховують його розміри та кількість людей, яка може там перебувати одночасно, а також особливості опалювальної системи (якщо вона передбачена) та норми повітрообміну. Значення має й рівень температур як у приміщенні, так і за його межами. Після аналізу та прорахунку виконавець надає проектне рішення, здатне забезпечити необхідний повітрообмін з визначенням потрібного обладнання та схемами його розташування. В результаті замовник отримує ефективну вентиляційну систему та створює комфортні умови для перебування в бомбосховищі.