Вентиляція в бомбосховищах

Опубліковано: 13/10/2023 10:55
Автор: admin
Рубрика: Статті

Для кожного українця безпека є пріоритетним питанням. Воно потребує ефективних та оперативних рішень. Окупанти обстрілюють житлові масиви. Під удар потрапляють об’єкти інфраструктури й виробничі підприємства, школи та дитячі садочки. Далеко не кожен з них має укриття, а наявні приміщення потребують модернізації, як мінімум, облаштування вентиляційної системи.

бомбосховище

До основних проблем бомбосховищ відноситься наявність:

  • високого рівня вологості;
  • плісняви та грибка;
  • неприємних запахів.

Коли приміщення заповнюються великою кількістю людей, кількість кисню суттєво зменшується, однак разом з тим в повітрі зростає рівень вуглекислого газу. Це негативно впливає на здоров’я і самопочуття присутніх. Варто зазначити, що рівень СО2 – основний індикатор якості повітря в кімнаті. Чим більша його кількість у приміщенні, тим гірше себе почуває людина. Ускладнене дихання та сонливість, зниження концентрації й подразнення слизових оболонок – типові реакції на брак кисню. Неякісне повітря, якщо ним дихати систематично, призводить до розвитку астми та бронхіту. Особливо чутливі до нього діти, втім, подібні умови, вкупі з високою вологістю, є абсолютно непридатними для перебування.

Для чого потрібен рекуператор і, як його обрати

Для чого потрібен рекуператор і, як його обрати

Ситуація в бомбосховищі ускладнюється через відсутність можливості здійснити механічне провітрювання. Проте, всі проблеми можна вирішити, якщо установити рекуператори повітря Прана. Вони сприяють:

  • видаленню неприємних запахів;
  • зниженню в повітрі кількості вуглекислого газу та збільшенню рівня кисню;
  • нормалізації вологості та захисту від алергенів;
  • зменшенню енерговитрат.

Припливно-витяжна вентиляція забезпечує постійну циркуляцію повітря. Спеціальні датчики аналізують його якість, а керування системою здійснюється за допомогою пульта чи телефону. Рекуператор заощаджує близько 96% енерговитрат. Завдяки теплообміннику він повертає тепло з відпрацьованого повітря та нагріває потік, отриманий з вулиці.

Детальні розрахунки дозволяють спроектувати ідеальну вентиляційну систему для конкретного приміщення. Фахівці враховують його розміри та кількість людей, яка може там перебувати одночасно, а також особливості опалювальної системи (якщо вона передбачена) та норми повітрообміну. Значення має й рівень температур як у приміщенні, так і за його межами. Після аналізу та прорахунку виконавець надає проектне рішення, здатне забезпечити необхідний повітрообмін з визначенням потрібного обладнання та схемами його розташування. В результаті замовник отримує ефективну вентиляційну систему та створює комфортні умови для перебування в бомбосховищі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне