Вплив кризи на оренду офісу: як заощадити в Києві

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

Економічна криза негативно впливає на всі сфери життя. Орендувати приміщення теж стає важче, тим паче в столиці. Ціна орендованих метрів зростає так само, як і вартість експлуатаційних витрат. Тарифи на електроенергію та водопостачання також зростають, тому орендодавці не можуть не збільшувати орендні ставки. Однак є способи заощадити на оплаті за приміщення.

Район має значення

Насамперед заощадити кошти можна, обравши доступніший район. Візьмемо для прикладу найдорожчий майданчик столиці – наприклад, бізнес-центр Печерська. Один квадратний метр орендованої площі обійдеться приблизно в 30 доларів. Якщо ж винайняти офіс на околиці столиці, можна вкластися в набагато меншу суму – приблизно в 15 доларів. До речі, приміщення краще обирати саме в околицях не тільки через меншу вартість. Багатьом клієнтам не подобається неможливість швидко добиратися до офісу через автомобільні затори, а також складнощі з паркуванням.

Якщо порівнювати середню вартість оренди офісів різного класу в Києві, все залежить від того, на чому саме спеціалізуватиметься компанія, і відповідно, де буде зручніше знімати приміщення. Адже оренда в бізнес-центрах і звичайних будівлях, зокрема в житлових, різниться. Найвигіднішими і найпопулярнішими є пропозиції у Святошинському, Дарницькому, Голосіївському та Оболонському районах. У Подільському районі також можна знайти хороші недорогі приміщення.

Суборенда

Заощадити також допоможе суборенда, якщо взяти в користування тільки частину офісу. Таким чином орендарі дуже часто знижують свої витрати, здаючи вільні приміщення.

Ремонт власним коштом

Заощадити на оренді також можна, домовившись з орендодавцем про ремонт. Якщо орендар зобов’язується зробити ремонт в офісі, орендодавець може дозволити йому користуватися приміщенням до трьох місяців безкоштовно. Але цей варіант не завжди виправдовує надії, тому що іноді витрати на роботу і матеріали перевищують витрати на оренду.

Опен спейс, оренда офісу

Опен спейс

Формат open space – ще один варіант знизити витрати. Заощадити вдається з двох причин:

  • зменшується частина непродуктивної площі (коридорів, допоміжних приміщень тощо);
  • більші приміщення потребують менших коштів у перерахунку на вартість оренди квадратного метра.

Прекрасне рішення – коворкінг

Коворкінговий центр – теж хороший шлях до економії. Коворкінг є офісом, у якому перебувають одразу кілька компаній. Вони орендують або окремі робочі місця, або цілі кабінети. Такий варіант підходить далеко не кожному, адже в такому разі конфіденційність бізнес-процесів відсутня. Але переваг усе ж набагато більше:

  • можливість тісно спілкуватися з колегами, здобувати нові знання та ідеї, знайомитися з новими клієнтами;
  • допомога адміністратора;
  • офісні меблі, які надає орендодавець;
  • офісна та інша техніка: ксерокс, факс, холодильник тощо.

Коворкінг вигідний лише в тому разі, коли в компанії працює не більше трьох осіб. Якщо їхня кількість перевищує п’ять, краще подумати про традиційний офіс.