Як можуть вилучати транспорт у цивільних на потреби військових

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

18 травня в Україні вступить в силу новий закон про мобілізацію. Він містить пункт щодо безоплатного вилучення у громадян України автомобілів на потреби ЗСУ.

Що треба знати про транспорт — про це розповів речник Міністерства оборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін.

Головне: вилучення транспорту здійснюється на підставі рішень місцевих державних адміністрацій для потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період.

Вилучатися можуть у тому числі водні плавзасоби та техніка. Зокрема трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка.

Лазуткін пояснив, що залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється ТЦК, центральним управлінням або регіональними органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюється відповідними розпорядженнями.

Лазуткін уточнив, що приймання та передача транспортних засобів, здійснюються на підставі актів, в яких мають бути відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

«Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації», — пояснив Лазуткін.