Як налагодити трансфертне ціноутворення серед компаній

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

Трансфертне ціноутворення, тцу – це процес визначення ціни на товари, послуги або інші активи, які передаються між пов’язаними компаніями. Тобто, коли одна компанія продає товар або послугу іншій компанії, що належить тому ж власнику, виникає питання: за якою ціною має відбуватися ця угода?

При цьому важливо врахувати різні нюанси, пов’язані зі сплатою податків. У цьому допоможе аудиторська фірма “Наша Бухгалтерія”, пріоритетами якої є клієнтський сервіс і максимальна автоматизація всіх облікових процесів із наданням широкого спектру онлайн послуг.

Чому це важливо?

  • Уникнення ухилення від сплати податків. Якщо ціна занижена, компанія, яка продає товар, сплачує менше податку на прибуток. Якщо ж ціна завищена – менше сплачує компанія, яка купує товар.
  • Справедливе оподаткування. Мета ТЦУ – забезпечити, щоб кожна компанія сплачувала податки відповідно до отриманого економічного прибутку.
  • Міжнародна торгівля. Коли компанії працюють у різних країнах, з різними податковими системами, ТЦУ стає особливо актуальним.

Як працює трансфертне ціноутворення?

Як працює трансфертне ціноутворення?

Податкові органи порівнюють ціни в контрольованих операціях (між пов’язаними компаніями) з цінами на аналогічні товари або послуги в незалежних операціях (між непов’язаними компаніями). Якщо ціни суттєво відрізняються, податкові органи можуть скорегувати податкову базу компаній.

Основні методи трансфертного ціноутворення

  1. Метод порівняльної неконтрольованої ціни. Порівнюється ціна в контрольованій операції з ціною на аналогічний товар або послугу в незалежній операції.
  2. Метод «чистого прибутку». Розраховується норма прибутку, яка є типовою для даного виду діяльності, і застосовується до витрат контрольованої операції.
  3. Метод «розподілу загального прибутку». Прибуток від контрольованої операції розподіляється між учасниками пропорційно їх внеску в створення цього прибутку.

Чому трансфертне ціноутворення є складним?

  • Кожна ситуація є унікальною. Не існує єдиного правильного методу ТЦУ. Вибір методу залежить від конкретних обставин.
  • Правила ТЦУ можуть бути дуже складними і часто змінюються.
  • Для правильного застосування методів трансфертного ціноутворення потрібні спеціальні знання в області економіки, податків та бухгалтерського обліку.

Висновок

Трансфертне ціноутворення – це важливий аспект міжнародної торгівлі та податкового планування. Для того, щоб уникнути проблем з податковими органами, компанії повинні ретельно документувати свої трансфертні ціни і бути готовими їх обґрунтувати.