Як виглядатимуть нові монети “шаги”

Читайте також

На найбільшій у Центральній Європі промисловій виставці презентували бренд «Made in Kyiv»

На найбільшій у Центральній Європі промисловій виставці «The MSV International Engineering Fair» у чеському місті Брно презентували промисловий потенціал столиці під брендом «Made in Kyiv».

У Києві відбувся перший форум «Ментальна варта»

У столиці відбувся перший форум «Ментальна варта».

У Києві 10 жовтня очікується туман, водіїв закликають бути обачними на дорогах

У четвер, 10 жовтня, в Києві у першій половині дня очікується туман, видимість 200-500 м (I рівень небезпечності, жовтий).

У маркеті на Позняках зголоднілий щур за обидві щоки уминав сінабон

На вітрині одного з супермаркетів столиці сірий зголоднілий щур перевіряв на смак якість кремової булочки з родзинками та так, аж вуха лящали.

Поділитися

Нові українські монети шаги, які замінять копійки, матимуть таку саму масу та колір, однак дизайн може трохи змінитися.

Про це сказав Олег Прохода, директор департаменту грошового обігу НБУ в інтерв’ю виданню The Page, передає Комерсант український.

“Ми плануємо зберегти ті самі заготованки для виготовлення монет. Вони матимуть таку ж масу, колір та інші характеристики”, – сказав він.

За його словами, відповідно і карбувальне обладнання не потрібно буде змінювати та навіть суттєво переналаштовувати.

“Додаткових витрат на етапі виробництва не передбачається. Навіть якщо в дизайні монети відбудуться певні зміни, як мінімум напис “копійка” зміниться на “шаг” – це зроблять штатні фахівці Банкнотно-монетного двору НБУ”, – повідомив Прохода.

Директор департаменту НБУ розповів, що реалізація ініціативи не потребуватиме жодних додаткових видатків із державного бюджету України чи з боку НБУ. Щороку на заміну зношених, зіпсованих грошей планується виготовлення нових.

“Ось і на 2025 рік заплановане карбування 20 млн монет. Наразі номіналом 50 копійок. Питання лише в тому, чи карбувати у 2025 знову радянські “копійки” чи українські “шаги” Але якщо парламент підтримає пропозицію НБУ, це можуть бути вже 50 шагів”, – додав він.

За його словами, собівартість виготовлення монет залишиться без змін. Не буде і додаткових витрат на виведення з обігу копійок. Тому що, у разі ухвалення потрібних законодавчих змін, монети з назвою “копійка” не вилучатимуться з обігу. Монети “шаг” та “копійка” перебуватимуть в обігу одночасно.

“Громадянам не потрібно буде спеціально збирати, здавати, обмінювати одні на інші. Відповідно не виникатиме витрат, пов’язаних з одномоментним вилученням та утилізацією монет номіналом 50 копійок та виготовленням розмінних монет номіналом 50 шагів на їх заміну”, – розповів Прохода.