Заготовки на зиму стають справжньою розкішшю

Читайте також

“Укрпошта” торгуватиме… ковбасою

Державний поштовий оператор України "Укрпошта" робить кроки з диверсифікації своєї діяльності в умовах зниження доходів. Як розповів в інтерв'ю Forbes Ukraine генеральний директор компанії Ігор Смілянський, найближчим часом у відділеннях пошти можна буде придбати ковбасні вироби. Це рішення стало частиною нової стратегії компанії щодо збільшення прибутку. Смілянський пояснив, що значна частина доходів "Укрпошти" раніше формувалася за рахунок доставки пенсій, однак зі скороченням кількості пенсіонерів у країні ця стаття доходу зменшується. Сьогодні доставка пенсій становить близько 25% загальної виручки компанії. Щоб компенсувати втрати і забезпечити фінансову стійкість, керівництво "Укрпошти" запускає одразу кілька нових напрямків. Серед запланованих ініціатив: скорочення чисельності співробітників на 13% уже цього року; відкриття власного поштового банку; запуск мережі аптек; впровадження мобільного застосунку; оновлення автопарку за рахунок закупівлі електробайків. Мета цих кроків - зміцнення позицій компанії на ринку доставки посилок і боротьба за частку з основним конкурентом - приватною компанією "Нова пошта". Однак найнесподіванішою частиною стратегії стало рішення про продаж продуктів харчування в поштових відділеннях. Смілянський повідомив, що компанія вже уклала угоду з агрохолдингом МХП (відомим брендом "Наша Ряба") про реалізацію ковбасних виробів через мережу "Укрпошти". "Закупили першу партію їхніх ковбас, будемо пропонувати через поштову мережу. Це частина нашої стратегії підтримки українських виробників. Для МХП це також можливість скоротити логістичні витрати

Жесть! На даху багатоповерхівки у Києві помітили чотири приватні будинки

У Києві помітили багатоповерхівку, на даху якої збудували аж чотири приватних будинки.

У Києві парки та зелені зони обробляють від кліщів

У Києві фахівці проводять планові обробки зелених зон від кліщів.

Про спокійну старість можна забути

Пенсійний вік більше не гарантія відпочинку.

Україна готується до запуску цифрової гривні

Цифрова гривня (е-гривня) — це нова форма національної валюти України, яку планує впровадити Національний банк України (НБУ).

Поділитися

У серпні більшість овочів досягають піку своєї зрілості, і саме час задуматися про зимові запаси. Але чи буде цього року процес заготовок таким же економним, як і минулоріч?

Овочі вже давно доступні українцям протягом усього року завдяки глобалізації та сучасним технологіям зберігання. Однак сезонні коливання цін ніхто не відміняв. Саме тому більшість з нас намагається закупити так званий “борщовий набір” – картоплю, капусту, буряк, моркву, цибулю та часник – саме влітку, коли ціни на ці продукти найбільш вигідні.

Для тривалого зберігання овочів важливо забезпечити прохолодне та сухе місце, як наприклад, підвал чи льох. Це допоможе уникнути псування продуктів на кілька місяців вперед.

Цьогорічна спека і відсутність дощів суттєво вплинули на врожайність багатьох овочів. Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового ринку “Шувар”, зазначила, що особливо постраждала капуста, яка через погані погодні умови виявилася меншою та дорожчою. Аналогічна ситуація спостерігається і з цибулею, збирання якої також затрималося.

З іншого боку, картопля завдяки спекотним умовам дозріла раніше, що призвело до збільшення її пропозиції на ринку та, як наслідок, до зниження цін.

На початку серпня ми вже спостерігали значне зростання цін на білокачанну капусту. Наприклад, якщо в минулому році на ринку “Шувар” вона коштувала 7 грн/кг, то цього року ціна сягнула 19-20 грн/кг. У супермаркетах ситуація не краща: середня ціна коливається біля 32 грн/кг.

Цибуля наразі коштує від 13 до 18 грн/кг на оптових ринках, що майже відповідає минулорічним цінам. Однак у мережах супермаркетів ціни дещо вищі: від 12 до 16 грн/кг.

Ціни на картоплю також зросли, досягнувши 10-16 грн/кг на оптових ринках, порівняно з 8 грн/кг в аналогічний період минулого року. У магазинах ціна варіюється від 16 до 23 грн/кг.

На фоні загального подорожчання, морква цьогоріч приємно здивувала – її ціна впала до 12-15 грн/кг проти 17 грн/кг торік. У роздрібних мережах ціна тримається на рівні 12 грн/кг.

Що ж стосується часнику, то очікується його подальше подорожчання як в Україні, так і у світі, через зростання витрат на вирощування. Середня ціна на цей продукт зараз становить 165,8 грн/кг.