Заготовки на зиму стають справжньою розкішшю

Читайте також

Тарифи на послуги ЖКГ різко зростуть

В Україні з початку повномасштабної війни житлово-комунальні тарифи на кілька ключових послуг, зокрема водопостачання, природний газ, гарячу воду та опалення залишалися незмінними.

В “Укренерго” повідомили, чи діятимуть графіки відключення 18 вересня

Компанія "Укренерго" повідомила, що в середу, 18 вересня, заходи щодо обмеження електроенергії не прогнозуються.

У “Київ Цифровий” додали «Мапу ментального здоров’я» для пошуку психологічної підтримки

У застосунку “Київ Цифровий” запустили «Мапу ментального здоров’я», яка допоможе містянам знайти необхідну психологічну допомогу.

Київські митники спалили понад 11 тисяч ляльок Barbie

Сумний фінал спіткав іграшки через порушення прав інтелектуальної власності та спробу ввезти в Україну контрафактний товар.

У Києві середньодобовий вміст діоксиду азоту перевищує допустимі концентрації

В Українському гідрометеорологічному центрі у вівторок, 17 вересня, повідомили, що середньодобовий вміст діоксиду азоту у столиці перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК).

Поділитися

У серпні більшість овочів досягають піку своєї зрілості, і саме час задуматися про зимові запаси. Але чи буде цього року процес заготовок таким же економним, як і минулоріч?

Овочі вже давно доступні українцям протягом усього року завдяки глобалізації та сучасним технологіям зберігання. Однак сезонні коливання цін ніхто не відміняв. Саме тому більшість з нас намагається закупити так званий “борщовий набір” – картоплю, капусту, буряк, моркву, цибулю та часник – саме влітку, коли ціни на ці продукти найбільш вигідні.

Для тривалого зберігання овочів важливо забезпечити прохолодне та сухе місце, як наприклад, підвал чи льох. Це допоможе уникнути псування продуктів на кілька місяців вперед.

Цьогорічна спека і відсутність дощів суттєво вплинули на врожайність багатьох овочів. Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового ринку “Шувар”, зазначила, що особливо постраждала капуста, яка через погані погодні умови виявилася меншою та дорожчою. Аналогічна ситуація спостерігається і з цибулею, збирання якої також затрималося.

З іншого боку, картопля завдяки спекотним умовам дозріла раніше, що призвело до збільшення її пропозиції на ринку та, як наслідок, до зниження цін.

На початку серпня ми вже спостерігали значне зростання цін на білокачанну капусту. Наприклад, якщо в минулому році на ринку “Шувар” вона коштувала 7 грн/кг, то цього року ціна сягнула 19-20 грн/кг. У супермаркетах ситуація не краща: середня ціна коливається біля 32 грн/кг.

Цибуля наразі коштує від 13 до 18 грн/кг на оптових ринках, що майже відповідає минулорічним цінам. Однак у мережах супермаркетів ціни дещо вищі: від 12 до 16 грн/кг.

Ціни на картоплю також зросли, досягнувши 10-16 грн/кг на оптових ринках, порівняно з 8 грн/кг в аналогічний період минулого року. У магазинах ціна варіюється від 16 до 23 грн/кг.

На фоні загального подорожчання, морква цьогоріч приємно здивувала – її ціна впала до 12-15 грн/кг проти 17 грн/кг торік. У роздрібних мережах ціна тримається на рівні 12 грн/кг.

Що ж стосується часнику, то очікується його подальше подорожчання як в Україні, так і у світі, через зростання витрат на вирощування. Середня ціна на цей продукт зараз становить 165,8 грн/кг.