З’явилася інтерактивна мапа Києва з майданчиками для прогулянок з чотирилапими

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

На мапі зібрали 200 локацій для вигулу чотирилапих у Києві — з описами наявних зручностей та підказками, де можна взяти безплатний пакетик, якщо ви забули свій. ЛУН та MasterZoo збирали інформацію у багатьох джерелах, а потім вручну перевіряли кожну зону для вигулу. Мапа інтерактивна: кожен охочий може додати локацію, а команда опублікує оновлення, перевіривши достовірність інформації.

Про це повідомляє “Рубрика”.

У чому проблема?

У великому місті часто буває непросто знайти зручне й безпечне місце для прогулянки з собакою. Хтось гуляє в найближчому сквері, хтось — вулицями чи просто між будинками, бо просто не знає, де є облаштовані майданчики для чотирилапих. Ще складніше знайти таке місце, якщо ти щойно переїхав в інше місто або район.

Яке рішення?

Щоби спростити життя власникам собак у столиці ЛУН та MasterZoo створили інтерактивну мапу майданчиків для прогулянок з чотирилапими. Вона зібрала понад 200 локацій у Києві для вигулу чотирилапих — із описами, зручностями й навіть підказками, де можна взяти безплатний пакетик, якщо ви забули свій.

Як це працює?

Ініціатива покликана підтримати розвиток культури петфрендлі та відповідального вигулу, сприяти створенню безбар’єрного, комфортного середовища для петперентів і їхніх улюбленців. А також ця мапа допоможе мешканцям Києва знайти майданчик неподалік свого будинку або потурбуватись про місце для вигулу при пошуку нової оселі.

“Ми хочемо, щоб місто було зручним для всіх — петперентів, песиків, людей без песиків, будь-кого”, — говорить Анна Денисенко, кураторка соціальних проєктів ЛУН.

На мапі вже розміщено понад 200 локацій:

  • окремі майданчики, парки, де дозволений вигул, зелені зони;
  • кожна локація містить короткий опис і примітки про зручності: наявність огорожі, лавок, смітників, тренувального обладнання для чотирилапих;
  • близько 25% локацій мають спеціальне устаткування для дресувань і активного дозвілля;
  • а якщо ви забули пакетики, щоби прибрати за своїм улюбленцем, то на мапі можна знайти зоомаркети MasterZoo, де ви можете отримати їх безоплатно.

Інтерактивну мапу для прогулянок із собаками можна подивитися тут. Наразі найбільше майданчиків для чотирилапих облаштовано у Дніпровському та Дарницькому районах Києва.

Для того, щоб створити мапу, команда проєкту збирала інформацію у багатьох джерелах: моніторила публічну інформацію, проводила опитування в соціальних мережах, а потім вручну перевіряла кожну локацію.

“Ми орієнтувались на кілька ключових критеріїв.

По-перше, враховували лише ті локації, де офіційно дозволено вигулювати тварин — адреси, зазначені у документах місцевої влади. По-друге, звіряли інформацію з онлайн-картами та супутниковими знімками, щоб переконатися у безпечності місця. Якщо це спеціалізований майданчик — перевіряли наявність огорожі; якщо відкрита зона — чи віддалена вона від дитячих майданчиків або закладів освіти тощо. По-третє, враховували наявність інфраструктури: смітників, лавок, тренувального обладнання та просто зручного доступу для людей і хвостатих”, — розповідає Анна Денисенко, кураторка соціальних проєктів ЛУН.

Крім того, працюючи над мапою, у ЛУН брали до уваги чинні рекомендації міської адміністрації. Згідно з ними, вигул песиків не допускається на території дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, лікарень та інших об’єктів соціального призначення. Натомість рекомендованими зонами є відчужені території вздовж доріг, санітарні зони навколо АЗС, пустирі, ліси, лісосмуги та інші малолюдні ділянки.

Анна Денисенко зазначає, для ЛУН розвиток петфрендлі культури в місті є великою цінністю.

“Так, наприклад, у продукті ми додаємо фільтр «можна з тваринами» для оголошень по оренді житла, і помічаємо, що це спонукає ринок житла розвиватись в петфрендлі напрямку теж. Плюс ми, ЛУН, маємо багаторічну експертизу у створенні інтерактивних мап про комфорт міського простору, а наші партнери з MasterZoo — у піклуванні про комфорт і здоров’я домашніх улюбленців. Тож причин створити Петфрендлі мапу було багато і колаборація вийшла продуктивною”, — каже кураторка соціальних проєктів ЛУН.

Вона додає, що командах ЛУН і MasterZoo багато людей мають чотирилапих друзів, які нерідко приходять з ними в офіс. У ЛУН навіть є публічний герой — коргі Коржик-Урбаніст. А у MasterZoo — своя філософія: кожен улюбленець — це особистість, і міський простір теж має бути комфортним для тварин. 

“Тож Петфредлі мапа — для нас можливість зробити зручний інструмент для всіх городян і для нас самих”, — говорить Анна Денисенко.

Інтерактивна мапа — це живий інструмент

Важливо, що мапа ЛУН інтерактивна та вдосконалюється завдяки відгукам петперентсів. Кожен охочий, натиснувши кнопку “додати локацію”, може повідомляти про зміни на вже наявних локаціях або додавати нові місця для вигулу.

Уся нова інформація буде проходити модерацію — команда перевірить її достовірність, орієнтуючись на кількість і якість звернень, а також звіряючи дані з іншими джерелами. Це дозволить уникати помилок і фейкових додавань.

В команді продовжать працювати над проєктом, у планах поступово розширювати мапу, а також —  додавати інші міста.