12 січня – опера «Норма» з Монастирською та Бєлкіною

12 січня в опері «Норма» співатимуть солістка Національної опери України Людмила Монастирська та запрошена солістка Олена Бєлкіна.

Белліні  написав оперу «Норма» за трагедією французького письменника Луї Олександра Соме. Вона виділяється на тлі багатьох творів цього жанру своєю надзвичайною красою та найвіртуознішими  сопрановими аріями. Навіть сам Белліні вважав її шедевром і говорив, що якщо раптово трапиться якесь стихійне лихо, то єдиний твір, який просто необхідно буде врятувати – це «Норма».

Монастирська

Щодо до виконавців головних партій, то майже кожного разу в «Нормі» глядачі Національної опери мають можливість почути кращих запрошених солістів завдяки проекту «Українські оперні зірки у світі», який започаткував головний режисер театру Анатолій Солов’яненко. Багато наших співвітчизників реалізують свої таланти за кордоном і донедавна почути їх на столичній сцені не було можливості. Завдяки проекту Київ відвідують та беруть участь у постановках театру  солісти з України, чиї голоси лунають на багатьох сценах світу.

Цього разу «Норма» подарує зустріч одразу із двома – Людмилою Монастирською у ролі Норми та Оленою Бєлкіною у ролі Адальжізи. Олена в одному з інтерв’ю пригадала, як вперше, в лютому цього року, вони разом із Людмилою співали в «Нормі»: «Я готувала цю партію іще на березень минулого року, але через напружений графік та хворобу не змогла виступити у Києві. А цього року за два тижні до київського спектаклю зателефонував Анатолій Солов’яненко і запропонував приїхати, сказавши, що партію Норми співатиме Людмила Монастирська, і це буде її дебют у цій ролі. Я ледве «вписувалася» у графік, але не могла пропустити надзвичайну нагоду співати разом з Монастирською. У Людмили можна багато чого навчитися. Це глобальна, масштабна особистість. Вона має надзвичайно сильну енергетику, харизму, яка підкорює одразу. І, звісно, багатство голосу, яке вартує усіх скарбів світу». Творчий тандем склався одразу і почути його саме зараз дуже слушна нагода.

Постановний склад: диригент-постановник – Микола Дядюра; режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко; хормейстер-постановник – Лев Венедиктов; художник-постановник – Андрій Злобін;  художник костюмів – Ганна Іпатьєва; балетмейстер-постановник – Аніко Рехвіашвілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне