Балетна трупа Національної опери, подарувавши київським шанувальникам чудову постановку «Лебедине озеро», майже через кілька днів презентує її у Японії. У Києві ж побачити чудовий спектакль можна 25 листопада.
Навесні 1876 року Петро Ілліч Чайковський завершив роботу над своїм першим балетом. Позаду залишилися муки творчості, сумніви, невпевненість. Радість і піднесення охопили композитора, який серцем і розумом відчув, що музика вдалася, вийшов справді переконливий і чарівний твір. 20 лютого 1877 року ввійшло в історію музичної культури – в цей день вперше було показано «Лебедине озеро».
Сценічна біографія «Лебединого озера» у Києві розпочалася у двадцяті роки ХХ століття. Згодом театр ще неодноразово звертався до невмирущого шедевра балетної класики. У 1970 році кияни познайомилися з постановкою балетмейстера Роберта Клявіна, у 1980 – з цікавою, позначеною багатьма знахідками інтерпретацією «Лебединого озера» народного артиста України Анатолія Шекери, який ще раз звернувся до цього балету у 1995 році.
У 1986 році під час гастролей київської трупи в Іспанії відбулася прем’єра «Лебединого озера» у постановці видатного українського хореографа Валерія Ковтуна. Вистава саме у цій постановці буде представлена цього разу (наразі у театрі «Лебедине озеро» існує у двох версіях – Анатолія Шекери та в постановці Валерія Ковтуна).
«Зазвичай цим спектаклем ми презентуємо себе за кордоном. І буквально після показу цієї постановки в Києві, ми 28 листопада веземо його в Японію, – розповіла балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. – Чому саме цей балет? Бо “Лебедине озеро” – це тест на професіоналізм, це самий знаковий спектакль на усіх континентах. Його люблять у всьому світі, напевно, ще за те, що це романтична історія, яка не залишає байдужими глядачів».
Головні партії виконують: Катерина Козаченко (Одетта-Оділія), Ян Ваня (Принц Зігфрід), Дмитро Чеботар (Ротбард, злий геній) та ін. Постановний склад: диригент – Микола Дядюра, балетмейстер-постановник: Валерій Ковтун, художник-постановник (редакція В. Ковтуна) – Марія Левитська.