29 листопада в Національній філармонії авторський концерт Юрія Шевченка

Опубліковано: 20/11/2017 11:17
Автор: admin
Рубрика: Новини, Статті

29 листопада, о 19:00, в Колонному залі ім.М.Лисенка Національної філармонії України відбудеться авторський концерт композитора Юрія Шевченка.

У програмі будуть виконані твори, написані автором протягом останніх п’яти років: інструментальні композиції, романси, номери з театральних постановок, батярські пісні, і, звичайно, музика до нового балету «За двома зайцями», прем’єра якого з аншлагом відбулася у цьому році в Національній опері України.

Талант київського композитора Юрія Шевченка вже давно отримав визнання сучасників – йому не раз присуджували одну з престижних премій «Київська Пектораль», і він, мабуть, єдиний композитор, удостоєний цієї нагороди вісім разів. І це не дивно, адже Юрій Шевченко відомий перш за все як театральний композитор, і в столиці навряд чи знайдеться театр, з яким би йому не довелося працювати. А в 2012 році – за видатний внесок у розвиток української музичної культури він був відзначений премією ім. Н.В. Лисенка.

Юрій Валентинович створив музику до вистав «Школа скандалу» Р.Шерідана, «Пані міністр» Б.Нушіча, «З вами небезпечно мати справу» О. Арбузова, «Насмішкувате моє щастя» Л. Малюгіна, «Наполеон і корсиканка» І.Губіча , “Дон Кіхот. 1938” М.Булгакова (за М. Сервантесом) – в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки; «Зимовий вечір» М.Старицького, «Патетична соната» П.Куліша, «Росмерсгольм» Г. Ібсена, «Лісова пісня» Лесі Українки – в Національному академічному драматичному театрі ім. І.Франка; «Дон Жуан» Ж.-Б.Мольєра, «Гамлет» В. Шекспіра, «Хоровод любові» А. Шницлер – в Київському академічному Молодому театрі, а також написав музику до багатьох вистав обласних театрів, лялькових театрів, теле- і радіовистав. Він також автор балетів «Катюша», «Ніч Перуна», «Буратіно», «Попелюшка», «За двома зайцями» та багатьох інших музичних творів.

Як стверджують музикознавці, Шевченко тонко відчуває специфіку сцени, драматургічний матеріал. Його музика допомагає режисерові, акторові на сцені, а глядачеві зрозуміти, що відбувається.

Юрій Шевченко

Свою першу мелодію Юрій Шевченко написав … в 5 років, а слова до пісеньки про кошеня написала його мама. І це, як зізнається композитор, стало початком його творчого шляху. Після закінчення музичної школи ім. М.Лисенка та столичної консерваторії він пробував свої сили в різних музичних жанрах. «Я ніколи не відмовлявся від найрізноманітніших пропозицій, мені все було цікаво спробувати – доводилося писати і дитячі пісеньки, і музику для оркестру народних інструментів, і естрадні пісні. Створення музики мені приносить величезне задоволення, – каже композитор. – Безумовно, я іноді втомлююся, займаючись відразу декількома проектами, але навіть півдня просидіти без драйву, який дає музика, не можу – чогось не вистачає, хочеться знову кудись бігти, щось комусь показувати… “.

Для свого авторського концерту композитор приготував чимало цікавих номерів. «У мене виникла ідея зібрати найкраще з написаного, і презентувати в одному концерті, – розповів Юрій Шевченко під час підготовки програми авторського вечора. – Наприклад, деякі твори у виконанні ансамблю «Київська камерата» звучали на різних фестивалях, інші – виконувалися в концертних програмах, на сцені Національної опери і в інших театрах».

Відкриває програму авторського концерту «Гамлет-сюїта», яка складається з 9 театральних ескізів – музичних фрагментів до постановки «Гамлет» в Молодому театрі. Соліст – скрипаль Олесь Ясько («Київська камерата»).

У програму концерту увійде «Каданс» для камерного оркестру, фортепіано і ударних – своєрідне посвячення «Київська камерата», яке дає можливість прозвучати найбільш яскраво кожному інструменту Національного ансамблю солістів.

Також прозвучить цикл романсів у виконанні солістки Національної опери Наталії Николаїшин, написаних композитором на вірші автора-аматора Галини Алексєєвої, які підкорили композитора теплотою, душевністю та щирістю.

Музика, написана для театрів, також увійде в програму концерту. Це три портрета головних героїв (Голохвастов, Галя і Проня) з балету «За двома зайцями», прем’єра якого пройшла з неймовірним успіхом на сцені Національної опери. Однак для концертного виконання оркестрова музика спеціально перекладена для скрипки – солістка Богдана Півненко («Київська камерата»). Також прозвучать вокальні номери з постановки Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки – “Любовне божевілля” за п’єсою Жана Франсуа Реньяра.

Субкультура Львова початку 20-го століття стала основою для цілого циклу батярських пісень. У Львові батяр – це шибайголова, здатний на різні витівки і ризиковані жарти, і в буквальному перекладі означає – розбійник, авантюрист. П’ять веселих, відчайдушних пісень виконає соліст Національної опери Олександр Бойко.

На завершення програми буде представлений парафраз на тему Національного Гімну України – «Ми є!», Але на відміну від традиційного хорового виконання прозвучить в перекладенні для скрипки і струнного оркестру. Соліст – Олесь Ясько (скрипка).

Далеко не все з написаного композитором за останні роки увійде в програму авторського концерту. Проте, ця подія стане справжнім святом для всіх шанувальників таланту Юрія Шевченка – справжніх цінителів музики.

Юрій Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне