8 грудня – прем’єра «Моцарт і Сальєрі» у Національній опері

Читайте також

В Україні мобілізуватимуть чоловіків, які не сплачують аліменти

В Україні у травні набуде чинності новий закон про мобілізацію. Зокрема, він передбачає додаткові санкції для військовозобов'язаних батьків, котрі не сплачують аліментів.

Київ затоплює…

У межах Києва спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Дніпро. За останню добу вода встигла піднятися на 46 сантиметрів і станом на четвер, 18 квітня, рівень річки становить 607 сантиметрів.

Банки в Україні активно закривають відділення

Українські банки з початку 2024 року скоротили мережу своїх відділень. Філій фінустанов за перші три місяці року стало на 30 менше, найбільше закрив "Креді Агріколь". А з початку повномасштабної війни банківська мережа "схудла" вже на чверть.

Серед найкращих університетів світу є 11 українських вишів

До рейтингу найкращих університетів світу увійшли одинадцять українських закладів вищої освіти. Найвищу сходинку наших вишів очолює Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Паркування в Києві знову стане платним

Паркування в Києві буде платним у будні з 8:00 до 22:00. Оплату прийматимуть виключно за безготівковим розрахунком.

Поділитися

8 грудня на сцені Національної опери України відбудеться прем’єра одноактної опери М. Римського-Корсакова «Моцарт і Сальєрі».

Прем’єра опери «Моцарт і Сальєрі» з величезним успіхом відбулась у лютому 2017 та отримала багато схвальних відгуків від критиків та публіки. Камерна по суті опера, де діють, а точніше навіть розмірковують, лише два герої, вона, тим не менш, призначена самим автором для великої сцени. Хоча сам Римський-Корсаков висловлював побоювання з цього приводу і хотів вберегти своє дітище від великих залів та зберегти його камерний формат. Цю непросту задачу – збереження камерності, навіть інтимності дійства та, разом з тим, видовищність вистави вдалося вирішити режисеру-постановнику Анатолію Солов’яненко разом з головним художником театру Марією Левитською. Створено сценографічне рішення вистави дало можливість поринути у внутрішній світ двох визнаних «синів гармонії», якими безперечно були і Моцарт, і Сальєрі.

Чи не першорядну роль в глибокому сприйнятті нового репертуарного твору театру зіграли два яскравих солісти – Валентин Дитюк (Моцарт) та Тарас Штонда (Сальєрі). Саме на них, власне, і здійснювалась нова постановка.

«Партія Моцарта стала для мене не тільки новою роллю – в цій опері немає традиційних арій, і це було певною складністю. Весь сюжет побудований на діалозі між двома виконавцями, а це пов’язано з додатковими емоціями. Роль Моцарта дуже багатогранна і вимагає великої глибини, чуттєвості», – розповів  Валентин Дитюк.

Для Тараса Штонди партія Сальєрі виявилася дуже символічною: цією роллю він відзначив і 25-річчя своєї творчої діяльності, і 50-річний ювілей. Окрім того, чудовий бас українського артиста найчастіше порівнюють з шаляпінським, а, як відомо, саме Федір Шаляпін був беззмінним виконавцем ролі Сальєрі аж до еміграції.

Режисер-постановник: Анатолій Солов’яненко. Диригент-постановник: Алла Кульбаба.

Художник-постановник: Марія Левитська. Хормейстер-постановник: Богдан Пліш.