8 вересня – третій показ гучної прем’єри попереднього сезону – балет «Юлій Цезар». Перші дві прем’єрні вистави балету «Юлій Цезар» стали гучним акордом наприкінці ювілейного, 150-го, театрального сезону. Постановка Національної опери України, здійснена за підтримки Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні, стала однією із масштабніших за останні роки. Балетна вистава, що розповідає про одну з найбільших імперій Давнього світу, яку уособлює, за задумом авторів, Гай Юлій Цезар – завойовник, диктатор, реформатор.
Двоактний спектакль містить величезний пласт античної культури та традицій, котрий за власним лібрето поставила художній керівник балету театру Аніко Рехвіашвілі. Диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник – Станіслав Петровський, художник костюмів – Наталя Кучеря.
«Юлій Цезар» – це історія про владу, а саме – про Римський тріумвірат: Цезар, Помпей, Красс… Про кохання, – розповідає балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. – Але тут ми обійшли доволі заїжджену тему Клеопатри. Набагато більше нас зацікавила Кальпурнія, дружина Цезаря, на руках якої він, заколотий змовниками, і помер. Глядачі повністю поринуть в атмосферу розкошів та колосальних задумів, «почують» рев натовпу у Circus Maximus,побачать і бойові танці, і оргії, і бої гладіаторів – усе, що характеризує той час в усій його пишноті».
Музична основа вистави – симфонічні твори відомого італійського композитора-імпресіоніста Отторіно Респігі. А саме – так звана Римська трилогія: «Фонтани Риму», «Пінії Риму» та «Святкування Риму». На думку диригента-постановника «Цезаря» Миколи Дядюри, ідеально доповнила загальну симфонічну картину і маловідома, але надзвичайно виразна «Бількіс, Цариця Савська» – сюїта з музики до однойменного балету Респігі.
«Як диригент, я дуже захопився цією музикою. Ці твори мають певну програму, вкладену автором, це означає, що музика надзвичайно «театральна» за своєю суттю. Однак, у нашому випадку вона не просто ілюструє бурхливі святкування на вулицях Риму, воду, що тече у його прекрасних фонтанах чи сосни, що овіваються вітром. Фабула «Цезаря» – зовсім не про це. Й неймовірно цікаво спостерігати, як музика починає жити іншим життям», – розповів Микола Дядюра.
У головних партіях: Микита Сухоруков (Гай Юлій Цезар), Тетяна Льозова (Кальпурнія), Віталій Нетруненко (ГнейПомпей Великий), Олексій Потьомкін (Марк Ліциній Красс), Єлізавета Гогідзе (Кифрідія).