«Дон Карлос» Верді у Національній опері

7 вересня на сцені Національної опери України – безсмертне творіння Джузеппе Верді «Дон Карлос». Ставиться ця опера не часто, адже вона вимагає великого складу першокласних виконавців. Вперше на суд українського глядача опера «Дон Карлос» була представлена 1985 року, а у 2012-му  в новому прочитанні знову повернулась на сцену Національної опери, та стала наймасштабнішою постановкою за всю історію Незалежності України.

Людмила Монастирська у партії Єлизавети в опері Дон Карлос

Нинішнє сценічне втілення твору – поєднання сюжету з багатою драматургією та яскравої сценографії. Костюми героїв відповідають історичній епосі, а декорації та спецефекти доповнюють події, які відбулись в Іспанії XVI століття. Вперше в постановці були використані новітні сучасні технічні засоби. Марією Левитською були розроблені надзвичайні за своєю красою і складністю декорації та виготовлено майже  420 костюмів. «В нашій роботі над цим великим твором не було місця мінімалізму або антрепризним вільностям. Але, попри глибоку історію твору і його класичне прочитання, ми, як сучасний театр, вважаємо необхідним створення таких видовищних вистав для українського глядача із залученням новітніх технічних можливостей», – зазначив головний режисер Анатолій Солов’яненко.

У вересні 2017 року партію Єлизавети Валуа в опері «Дон Карлос» вперше виконала Людмила Монастирська. «Я давно мріяла виконати цю партію, і рада, що ця нагода трапилася мені саме в нашому театрі. Завдяки цій партії мій репертуар збільшується і дебют партії Єлизавети Валуа відбувся саме на сцені Національної опери».

У головних партіях: Людмила Монастирська (Єлизавета Валуа), Андрій Романенко (Дон Карлос), Олександр Бойко  (Родріго, маркіз ді Поза), Анжеліна Швачка (принцеса Еболі), Сергій Ковнір (Філіпп II, іспанський король), Тарас Штонда (Великий інквізитор).

Над втіленням вердіївського шедевра працювали: режисер Анатолій Солов’яненко, диригент Микола Дядюра, хормейстер Богдан Пліш та художник Марія Левитська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне