9 грудня – опера «Дон Карлос» Верді

Читайте також

У Києві на Різдво частково скасували графіки відключення світла

Як пише YASNO, у Києві скасували вечірні відключення електроенергії з 18:00 до 24:00 для шести груп споживачів

Нерухомість Києва: середня ціна «квадрата» на первинному ринку перевищила $2000

За підсумками 2025 року вартість житла у новобудовах столиці демонструє плавне зростання.

Продажі житла в Україні стагнують уже півтора року: аналіз НБУ

Попит на нерухомість стримують безпекові ризики, нестабільне енергопостачання та обмежений доступ до іпотеки.

Різдвяна маланка у Києві: Благодійна переберія від «Гуркоту»

Ватага друзів та подруг відтворюватиме давній обряд переберії з автентичними персонажами: Козою, Василем, Дідом та Чортами

Напад із ножем на станції метро «Контрактова площа»

Увечері на платформі станції метро «Контрактова площа» стався кривавий інцидент.

Поділитися

9 грудня дивіться на сцені Національної опери України безсмертне творіння – опера Джузеппе Верді «Дон Карлос». 

«Дон Карлос» – чудова зріла опера великого майстра, яка чомусь ставиться не часто. Одна з причин – вона вимагає великого складу першокласних виконавців. Вперше на розсуд українського глядача опера «Дон Карлос» була представлена 1985 року, а у 2012-му  в новому прочитанні знову повернулась на сцену Національної опери, та стала наймасштабнішою постановкою за всю історію Незалежності України.

Дон Карлос

Нове прочитання твору – поєднання сюжету з багатою драматургією та яскравою сценографією. Костюми героїв відповідають історичній епосі, а декорації та спецефекти доповнюють події, які відбулись в Іспанії XVI століття. Вперше в постановці були використані новітні сучасні технічні засоби. Марією Левитською були розроблені надзвичайні за своєю красою і складністю декорації та виготовлено майже  420 костюмів. «В нашій роботі над цим великим твором не було місця мінімалізму або антрепризним вольностям. Але, незважаючи на глибоку історію твору і його класичне прочитання, ми, як сучасний театр, вважаємо необхідним створення таких видовищних вистав для українського глядача», – зазначив Анатолій Солов’яненко.

У вересні цього року партію Єлизавети Валуа в опері «Дон Карлос» вперше виконала Людмила Монастирська. «Я давно мріяла виконати цю партію, і рада, що ця нагода трапилася мені саме в нашому театрі. Я рада, що завдяки цій партії мій репертуар збільшується і дебют партії Єлизавети Валуа відбувся саме на сцені Національної опери».

Головні виконавці: Людмила Монастирська (Єлизавета Валуа), Андрій Романенко  (Дон Карлос), Михайло Кірішев (Родріго, маркіз ді Поза), Тетяна Пімінова (принцеса Еболі), Сергій Магера  (Філіпп II, іспанський король), Тарас Штонда  (Великий інквізитор).

Над втіленням вердіївського шедевру працювали: головний режисер Анатолій Солов’яненко, головний диригент Микола Дядюра, головний хормейстер Богдан Пліш та головний художник Марія Левитська.