Активісти вимагають скасувати підвищення дозволеної швидкості у Києві до 80 км/год

Читайте також

В Україну йдуть заморозки: чи будуть знову відключати світло

В Україні найближчим часом очікуються перші заморозки, проте це не має стати причиною відключень електроенергії.

«Смарагдові озера» Тетяни Морачевської

У мене в руках – надзвичайно цікава і дуже повчальна книга «Смарагдові озера», яку кілька днів тому на творчій зустрічі у Літературно-меморіальному музеї Марії Заньковецької в Києві мені презентувала її авторка – відома українська письменниця та громадська діячка Тетяна Морачевська.

У метрополітені Києва пояснили, чому збитки підземки ростуть швидше, ніж доходи

Доходи київського метрополітену за першу половину цього року склали понад 2,5 мільярда гривень, а витрати — понад чотири мільярди.

Міжконфесійний форум капеланів зібрав понад 400 учасників у Києві

У Києві відбувся Міжконфесійний форум військових капеланів «Об’єднані в служінні», який зібрав понад 400 учасників.

У Києві жінка обікрала супермаркет

У Києві жінка обікрала супермаркет.

Поділитися

Активісти громадських організацій “Асоціація велосипедистів Києва” та “Пасажири Києва” закликали міську владу скасувати щорічне підвищення дозволеної швидкості до 80 км/год на деяких вулицях.

Щороку на 17 вулицях столиці швидкісний режим підвищують з 50 до 80 км/год у період з 1 квітня до 1 листопада. Активісти направили звернення на ім’я голови КМДА Віталія Кличка та очільника Патрульної поліції Києва Ярослава Курбакова з вимогою скасувати цю практику.

Зокрема, автори звернення зазначають, що на усіх цих вулицях є зупинки громадського транспорту, незахищені тротуари та нерегульовані пішохідні переходи, і немає відокремленої інфраструктури. Тому їзда на високій швидкості становить там небезпеку для пішоходів і не тільки.

Також активісти нагадали, що у 2021 році робоча група з фахівців Центру організації дорожнього руху і поліції визначила тільки сім ділянок у місті, де дозволена швидкість може буде підвищена до 80 км/год. Це:

Просп. Р. Шухевича (від Північного мосту до вул. Оноре де Бальзака);
Вул. Набережно-Рибальська (від Гаванського мосту до вул. Електриків);
Наддніпрянське шосе;
Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе);
Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного);
Вул. Саперно-Слобідська (від вул. Миколи Грінченка до Південного мосту);
Просп. Миколи Бажана (від Південного мосту до Харківської площі).
Решту ділянок визнали невідповідними критеріям для підвищення швидкості.

“Водночас хочемо зазначити, що швидкість руху автомобілів є вирішальним чинником тяжкості наслідків ДТП, тому будь-яке підвищення ліміту максимально дозволеної швидкості має бути обґрунтоване впровадженням відповідних інженерних рішень, що зменшать смертність на вулицях”, — йдеться у зверненні.

Там зазначили, що за даними ВООЗ та інших міжнародних організацій, Україна і так посідає одне з перших місць у Європі за кількістю загиблих і травмованих людей у ДТП, а рівень організації безпеки дорожнього руху у нас залишається “вкрай низьким”. Водночас Київ очолює рейтинг кількості ДТП в Україні.

Крім того, враховуючи дозволене в Україні перевищення швидкості до 20+2 км/год, водії фактично матимуть право розганятися до 102 км/год. Водночас ДТП на швидкості понад 50 км/год вже є смертельно небезпечним для його учасників, зазначають активісти.