Активісти вимагають скасувати підвищення дозволеної швидкості у Києві до 80 км/год

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Активісти громадських організацій “Асоціація велосипедистів Києва” та “Пасажири Києва” закликали міську владу скасувати щорічне підвищення дозволеної швидкості до 80 км/год на деяких вулицях.

Щороку на 17 вулицях столиці швидкісний режим підвищують з 50 до 80 км/год у період з 1 квітня до 1 листопада. Активісти направили звернення на ім’я голови КМДА Віталія Кличка та очільника Патрульної поліції Києва Ярослава Курбакова з вимогою скасувати цю практику.

Зокрема, автори звернення зазначають, що на усіх цих вулицях є зупинки громадського транспорту, незахищені тротуари та нерегульовані пішохідні переходи, і немає відокремленої інфраструктури. Тому їзда на високій швидкості становить там небезпеку для пішоходів і не тільки.

Також активісти нагадали, що у 2021 році робоча група з фахівців Центру організації дорожнього руху і поліції визначила тільки сім ділянок у місті, де дозволена швидкість може буде підвищена до 80 км/год. Це:

Просп. Р. Шухевича (від Північного мосту до вул. Оноре де Бальзака);
Вул. Набережно-Рибальська (від Гаванського мосту до вул. Електриків);
Наддніпрянське шосе;
Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе);
Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного);
Вул. Саперно-Слобідська (від вул. Миколи Грінченка до Південного мосту);
Просп. Миколи Бажана (від Південного мосту до Харківської площі).
Решту ділянок визнали невідповідними критеріям для підвищення швидкості.

“Водночас хочемо зазначити, що швидкість руху автомобілів є вирішальним чинником тяжкості наслідків ДТП, тому будь-яке підвищення ліміту максимально дозволеної швидкості має бути обґрунтоване впровадженням відповідних інженерних рішень, що зменшать смертність на вулицях”, — йдеться у зверненні.

Там зазначили, що за даними ВООЗ та інших міжнародних організацій, Україна і так посідає одне з перших місць у Європі за кількістю загиблих і травмованих людей у ДТП, а рівень організації безпеки дорожнього руху у нас залишається “вкрай низьким”. Водночас Київ очолює рейтинг кількості ДТП в Україні.

Крім того, враховуючи дозволене в Україні перевищення швидкості до 20+2 км/год, водії фактично матимуть право розганятися до 102 км/год. Водночас ДТП на швидкості понад 50 км/год вже є смертельно небезпечним для його учасників, зазначають активісти.