Ескізи та локації нових муралів у Києві буде погоджувати спеціальна комісія

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

У Київській міській раді планують затвердити процедуру погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів у Києві.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні, 19 березня, на засідання постійної комісії Київської міської ради з питань збереження та захисту культурної спадщини.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань збереження та захисту культурної спадщини Ярослав Федоренко, наприкінці минулого року Київрада прийняла рішення про обов’язковість погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів на території міста.

«Заплановано створити відповідну комісію до якої буде залучено експертів у галузях мистецтвознавства, мовознавства, краєзнавства, архітектури та охорони пам’яток. Така синергія та об’єднання зусиль нададуть можливість врегулювати надзвичайно актуальне в місті Києві питання погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів на будівлях і спорудах міста. Прийняття проєкту рішення дозволить визначити склад комісії, її повноваження та порядок роботи з метою глибокого фахового вивчення питань щодо можливості створення нових муралів», – наголосив Ярослав Федоренко.

Депутат додав, що до складу комісії увійдуть депутати, представники КМДА, постійних комісії Київради, громадськість.

Зазначимо, що поки, попре ухвалену в листопаді 2023 року заборону, у Києві продовжують з’являтися нові мурали. Зокрема, на Печерську з’явився стінопис, присвячений енергетикам, а на Подолі — мурал, присвячений роботі Червоного Хреста.