Американська допомога дає зброю від ATACMS до ППО

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Сьогодні Президент Джозеф Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки, це у першу чергу підтримка України у визвольній війни з росією. Перший транш має надійти в Україну вже до кінця тижня.

Вже опублікований повний список нового пакета військової допомоги США на $1 млрд для України. До нього, зокрема, увійшли боєприпаси для систем ППО і HIMARS, касетні снаряди і БМП Bradley. ATACMS там поки що не видно, хоча вони можуть бути в загальному списку спорядження для HIMARS.

повний список нового пакета військової допомоги США на $1 млрд для України

Подяка від України

Президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво держави активно допомлялося з партнерами на всіх рівнях, щоб оперативно наповнити пакет від Сполучених Штатів зброєю, яка потрібна нашим воїнам:

“Від ATACMS і артилерії, від протитанкової зброї і ракет для HIMARS до необхідної ППО і техніки”.

Зеленський у своєму зверненні подякував Президенту Байдену, Конгресу, “усім американцям, які відчувають, що потрібно вибивати землю з-під ніг у Путіна, не підкорятись йому і лише так буде дійсно менше загроз свободі”.

“Дякую всім американцям на оборонних підприємствах, кожному штату, які виробляють зброю, яка зараз реально захищає демократію і наш спосіб життя. Вся наша співпраця – України та Сполучених Штатів, – кожен прояв підтримки нашого захисту зараз роблять сильніше обидва наші народи і всіх наших партнерів, увесь світ, який прагне жити за правилами, а не в умовах насильства і хаосу”, – сказав український президент.

Президент Володимир Зеленський

ATACMS на 300 км

Українці у першу чергу зачекалися на ракети ATACMS, що мають дальність ураження до 300 км. Це значно перевищує дальність інших ракетних систем, доступних Україні, і дозволяє бити по тилових об’єктах противника, не піддаючи себе ризику.

ATACMS (Army Tactical Missile System) – оперативно-тактичний ракетний комплекс, призначений для ураження точкових цілей у глибині оборони противника. Їхні основні завдання:

  • Знищення важливих ворожих об’єктів: командні пункти, пускові установки ракет, склади боєприпасів, вузли зв’язку, радари ППО.
  • Ослаблення тилового забезпечення противника: перешкоджання підвозу боєприпасів, палива, продовольства та інших ресурсів.
  • Протидія наступу ворога: удари по скупченням військ та техніки противника перед атакою або під час її проведення.
  • Забезпечення зони безпеки: ураження ворожих об’єктів, що загрожують цивільним населеним пунктам.

Переваги ATACMS

Переваги ATACMS

Ось деякі з ключових переваг ATACMS для України:

  • Точність: ATACMS використовують GPS-наведення та інші передові технології для точного ураження цілей. Це мінімізує ризик завдати шкоди цивільним об’єктам та знижує необхідність у повторних ударах.
  • Сила: ATACMS мають потужну бойову частину, здатну знищувати бункери, фортифікаційні споруди та інші захищені об’єкти.
  • Гнучкість: ATACMS можуть нести різні типи бойових частин, включаючи касетні боєприпаси, термобаричні боєприпаси та графітові бомби. Це робить їх ефективними проти широкого спектру цілей.

F-16

Перелам у ході війни

Надання Україні ATACMS може мати значний вплив на хід війни. Вони дозволять Україні завдавати ударів по об’єктах на території росії, що може змусити агресора переглянути свою стратегію війни. Росія буде змушена витрачати більше ресурсів на захист своїх тилових об’єктів, що послабить її наступальний потенціал.

ATACMS можуть бути використані для ураження російських командних пунктів та складів боєприпасів, що може призвести до дезорганізації російських військ та їх відступу з окупованих територій.

Проте, цього не досить. Вкрай необхідне якнайшвидше розгортання повітряних сил на базі F16 та інших літаків, які б змогли придушувати сили ворога з повітря та уражати об’єкти окупанта за допомогою ракет зі ще більшою дальністю польоту.

F-16 значно посилять можливості ППО України, надаючи їй можливість перехоплювати та знищувати російські літаки, вертольоти та крилаті ракети на більших відстанях. Це допоможе захистити українські міста, села та критичну інфраструктуру від повітряних атак.

F-16 також можуть використовуватися для нанесення ударів по наземних цілях, таких як командні пункти, склади боєприпасів та скупчення військ. Це допоможе Україні переломити хід війни на свою користь та звільнити окуповані території.

попередня стаття
наступна стаття