Чи буде звільнено ректора КНУ?

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України.
Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Петицію із закликом розірвати контракт із Бугровим «за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку в умовах воєнного часу» опублікували на сайті Офісу президента 23 січня. Її ініціатором виступив Максим Луцик, який назвався тогорічним випускником Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У тексті петиції йдеться, що скандали, пов’язані з новим керівництвом університету, «кидають тінь» на його репутацію та «підривають довіру до системи вищої освіти».

Зокрема, автор звернення посилається на «махінації з бюджетними коштами» щодо харчування курсантів університету, про які писали українські ЗМІ. Саме через це, мовляв, і слід звільнити ректора Бугрова.

Сам Бугров закликав видалити петицію, бо вона, мовляв, порушує його конституційні права.

Що це за справа із закупівлями?

У січні журналіст проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов опублікував розслідування, у якому стверджував, що два столичні університети, зокрема КНУ, уклали з Міністерством оборони контракти на харчування військових.

Ціни в них перевищують ті, які пропонують інші постачальники. Так, КНУ просить у Міноборони 152,7 грн на добу за одну особу.

У розслідуванні також ідеться, що університети отримали контракти без конкуренції на відкритих торгах.

Елітне майно Бугрова

Наприкінці лютого журналісти-розслідувачі знайшли в ректора КНУ квартиру в елітній столичній новобудові, на яку задекларованих коштів Бугрова не вистачило б.

За даними журналістів, 21 грудня 2023 року ректор КНУ оформив на себе двокімнатну квартиру площею 74,7 м² у новозбудованому житловому комплексі White Lines, що біля входу у Голосіївський парк та поруч із метро. Нині подібні квартири коштують понад 200 тисяч доларів. Сам ректор заявив, що грошей у нього було достатньо та звинуватив журналіста у втручанні в особисте життя.