Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати.

Як розповів керівник пасажирського напряму Укрзалізниці Олександр Перцовський, зараз компанія починає розробляти власну ІТ-систему для приміського напрямку. Серед основних вимог, щоби вона приймала й ті платіжні інструменти, які вже популярні в місті.

“Щоби пасажир міг розрахуватися транспортною карткою чи застосунком, який у нього є, а ми вже потім [із містом] проводили взаєморозрахунки. Бажано, щоби це працювало в обидва боки, щоб й людина десь у Фастові могла би придбати комплексний квиток – електричка + трамвай”, – зазначив він.

За словами представника Укрзалізниці, компанія хоче створити універсальну систему, щоб “усі могли використовувати зручні для себе способи оплати”.

“Інтеграція вже частково працює, міська електричка приймає для оплати застосунок “Київ Цифровий”. Звичайно, ми зацікавлені в розширенні співпраці. Треба це технічно реалізувати і юридично”, – пояснив О.Перцовський.

В Укрзалізниці переконані, що Київ буде не проти створення єдиної системи оплати для електричок і міського транспорту.

“Звичайно, усі мають бути зацікавлені, бо ми будемо їхні квитки продавати, а вони – наші. І це буде зручно для всіх”, – запевнив О.Перцовський.

Другим кроком для обʼєднання транспорту в єдину систему має стати узгодження графіків, продовжує представник УЗ.

«Kyiv City Express – це не тільки оновлення потягів, це передбачуваність. Люди розуміють графіки руху. Навіть якщо ми запізнюємося, ми через усі канали про це інформуємо. Тому важлива інтеграція графіків [міського транспорту й електричок] і щоби вони надійно виконувалися. Наведу приклад із міжнародним рухом: якщо наш потяг до Хелма запізнюється, то поляки затримують відправлення потягу, на який мають пересісти наші пасажири. Це складно, але ми домовляємося. Звичайно, у міському транспорті чекати неможливо. Але, уявімо, що в нас є остання електричка, і стався збій в метро. В ідеальній системі ми знаємо про це, диспетчеризація синхронізована, тому ми притримаємо електричку, зачекаємо, щоби пасажири метро встигли на неї. Це про надійність».

Третім кроком для інтеграції систем мають стати зручні й безбарʼєрні пересадні вузли за принципом «сухі ноги». Це означає, що пасажир може перейти з одного виду транспорту на інший за будь-якої погоди, не намочивши ноги. Такі переходи мають бути обладнані ліфтами, ескалаторами чи пандусами, щоби скористатися ними могли маломобільні пасажири. «Цей крок складний і капіталомісткий. Але за мірою того, як ми будемо працювати з платформами, ми зробимо ще й кращу фізичну інтеграцію з міським транспортом. Бо іноді до нашої платформи [від зупинки міського транспорту] треба ще через ринок пройти, де тобі запропонують купити банани тощо», – зауважує О.Перцовський.