День Києва 2024: історія свята

Читайте також

Сотні людей мітінгують проти маршу ЛГБТ

У п'ятницю, 14 червня, у Києві сотні людей вийшли на мітинг проти "Маршу Рівності", який має відбутися 16 червня. Біля будівлі Київської міської державної адміністрації зібралися військові, активісти та ветерани російсько-української війни.

Марш ЛГБТ у Києві: деталі

Марш ЛГБТ у Києві скасовувати не будуть. Хода пройде вулицями столиці, поблизу укриттів, а не у метро, як планувалося раніше. Загалом у "КиївПрайд-2024" візьмуть участь близько 500 осіб. Про це у четвер, 13 червня, повідомили на фейсбук-сторінці громадської організації KyivPride.

Тупому парубкові загрожує “п’ятірка” за ґратами

У Києві затримали юнака, який запустив салют з вікна багатоповерхівки на Оболоні

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Поділитися

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Як з’явилося свято День Києва?

День Києва столиця України святкує вже понад 40 років. Почалося все з річниці 1500 років. Тоді 1982 року Київ святкував 1500-ий День Народження. З 1984 року на Андріївському узвозі й до сьогодні проводять вернісажі. Мабуть, кожен киянин має хоч якусь пам’ятну дрібничку, придбану на Андріївському узвозі.

Цей день офіційно був встановлений 1987 року. Але насправді святкування дня Києва відбувається в декілька днів, зазвичай 3-4 дні, що передують неділі, самому Дню Києва.

Кожного року святкові заходи все більш розширювалися і залучали більше людей та організацій. Традиційною до свята стала виставка квітів на Співочому Полі. Приєдналися до свята велозмагання, фестиваль повітряних зміїв, відкрита регата, змагання з пляжного футболу й інше.

По всьому місту відбуваються концерти дитячих мистецьких шкіл і гуртків. До свята залучається багато дітей і молоді. На центральній площі міста відбувалися концерти естрадних артистів України.

У столиці проходять символічні спортивні змагання, виставки та ярмарки.

Найбільш відомим заходом є благодійна акція Пробіг під каштанами. Завжди до Дня Києва в столиці запускався святковий салют.

Куди піти на День Києва-2024: перелік заходів

Цього року День Києва проходитиме не з таким розмахом, як ми звикли. Свято відзначатиметься досить скромно. Через воєнний стан і міркування безпеки великих скупчень людей бажано уникати.

Тому традиційний Пробіг під каштанами відбуватиметься у різних локаціях і в різний час.

Святковий концерт Павла Зіброва і гурту KOLABA проходитиме на території Експоцентру України (ВДНГ).

У кінотеатрі “Жовтень” відбудеться фестиваль кіно Київкінофест.

У театрі на лівому березі планується прем’єра вистави “Легенди Києва”.

Також очікується святковий ярмарок “Усі.Свої”, на вулиці Десятинній.

У Палаці Україна проходитиме концерт “Мій Київ”.