«Фарфор на пуантах» – у Національній опері – ФОТО

Читайте також

Не треба кидатися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами

"Щоб ви не кидалися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами - найближчими вихідними, в суботу-неділю, в Україні буде чудова погода, скрізь сонячно та +18+23 градуси!" - так емоційно стверджує синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

У Києві зникають озера

Екологічна катастрофа близько. Про це заявляють місцеві активісти, які прагнуть зберегти озера Києва.

Весна на Співочому

Новий сезон порадує відвідувачів яскравим полотном квітів різних сортів...

Американська допомога дає зброю від ATACMS до ППО

Сьогодні Президент Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки, це у першу чергу підтримка України у визвольній війни з росією.

Валідатори на смітник?

У Києві можуть запустити сервіс оплати проїзду без використання валідаторів. Схоже на те, що міська влада Києва ймовірно готує до запуску новий сервіс — оплата проїзду у смартфоні.

Поділитися

Виставка «Фарфор на пуантах. Мистецтво Lladró в кращих театрах світу» відкрилася у Національній опері. Це близько 20 порцелянових фігур на тему балету з колекції порцеляни Музею Lladró (Іспанія). Виставка відкрилася перед прем’єрою одноактних балетів «Ночі в садах Іспанії».

“Дивно, але чудовий балет “Трикутний капелюх” ніколи не ставили на українській сцені, тому це дуже визначна подія. Українська публіка також побачить балет “Ночі в садах Іспанії”, який, на мою думку, найкраще відображає той дух Іспанії, який можна відчути у Гранаді або у Кордові. І хоча ця музика вже звучала в Україні, сьогодні вона буде дуже гарним “додатком” до “Трикутного капелюха””, – сказав на відкритті виставки і перед виставою Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанія в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне.

Фарфор Lladró виставлений в якості постійних експонатів в Ермітажі, Королівському музеї мистецтва і історії в Брюсселі, Національному музеї кераміки в Валенсії і багатьох інших. До роботи над колекціями залучаються художники, дизайнери і скульптори зі світовими іменами, зокрема, Хайме Айон і Бодо Сперлайн. Більшість фігур виконані обмеженими тиражами і існують в світі лише в кількох примірниках.

Емблемою експозиції, розміщеної в Національній опері, стала унікальна композиція «Сутність танцю», створена скульптором Хосе Хав’єром Малаві. На особливу увагу заслуговують легендарні «Синій Бог» і «Жар-птиця», присвячені «Російським сезонам» Дягілєва в Парижі. Статуетки створені скульптором Вісенте Мартінесом за мотивами костюмів Леона Бакста.

Більшість привезених в Київ статуеток існують в одному екземплярі, тому і знаходяться вони в музеї компанії Lladró. Вартість кожної – від 250 тисяч доларів. Виставка працюватиме до липня 2017 року.

Фарфор на пуантах 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Фото Германа Богапова