Інтернет 4G на перших станціях метро з’явиться вже навесні

У березні 2020 року заплановано старт 4G-інтернету на перших станціях київського метро. 4G-зв’язок від Київстару, Vodafone і Lifecell повинен з’явитися на станціях метро «Академмістечко», «Житомирська», «Святошин», «Сирець», «Дорогожичі», «Героїв Дніпра», «Мінська», «Оболонь». В кінці 2020 року – початку 2021 4G буде доступний на всіх станціях та в тунелях.

«Оператори вже завезли в країну перші партії спеціального обладнання для побудови мережі і очікують отримання законних підстав для початку виконання монтажних робіт в метро. Повноцінна реалізація інвестиційного проекту залежить від прийняття Київрадою рішення про плату за телеком-доступ до об’єктів комунальної власності», – зазначив директор з регуляторного забезпечення Київстару Олександр Когут.

«Це питання важливе. Важливе не тільки самою реалізацією технології 4G у метрополітені, а й кейсом прозорого доступу провайдерів до міських мереж. Операторам все ще потрібно пройти певний бюрократичний шлях, але вже, як мінімум, є його дорожня карта», – зазначив київський активіст Олександр Барабошко.

Радник Київського міського голови Максим Бахматов ініціював оперативну зустріч щодо стану впровадження 4G у київському метрополітені. Він зібрав у КМДА представників Міністерства цифрової трансформації, Верховної Ради України, комунальних підприємств, операторів мобільного зв’язку, бізнесу, інтернет-асоціацій.

«Впровадження 4G у метро – це питання національного масштабу. Закон повинен виконуватись. Є юридичні процеси, яких необхідно дотримуватись. Якщо об’єднаємо зусилля всіх учасників цього процесу, проект буде втілено в анонсовані терміни», – заявив Максим Бахматов.

За його словами, наразі погоджені всі важливі технічні аспекти з метрополітеном і операторами була надана необхідна технічна документація.

Нагадаємо, що через бюрократичну тяганину Київський метрополітен на підземних станціях і в тунелях досі не має швидкісного інтернету, не тільки 4G, але і 3G.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне