Кацуба розповів, чому варто інвестувати у сільськогосподарську землю

Читайте також

В Україні 26 березня відключення світла не плануються – Укренерго

У четвер, 26 березня, в Україні заходи обмеження споживання електроенергії не плануються.

Київ розпочав підготовку до опалювального сезону-2026/2027

Одразу після завершення попереднього сезону Київ, не гаючи часу, перейшов до підготовки до зими 2026/2027.

Кінець легенди: у Києві знесли останній цех Мотозаводу

У березні 2026 року в столиці офіційно завершилася історія Київського мотоциклетного заводу (КМЗ).

Київ став лідером серед міст України за рівнем розвитку відкритих даних

Столиця посіла перше місце серед 11 українських міст у дослідженні «Прозорі міста» від Transparency International Ukraine.

З 1 квітня в Україні розпочинається «сезон тиші», бо шлюбні ігри

З початком другого місяця весни, 1 квітня, в Україні офіційно стартує щорічний «сезон тиші», який триватиме до 15 червня.

Поділитися

Підприємець Олександр Кацуба у своїй колонці розповів, чому 2024 року всім інвесторам – незважаючи на війну – потрібно звернути увагу на українську землю

Олександр Кацуба

Земля — найцінніший природний ресурс, який має Україна, нагадує експерт. Це ресурс, який збереже цінність завжди й буде надзвичайно важливим для світу і Європи у наступні десятиліття. Тому інвестиції в землю залишаються ідеальним інструментом середньострокового та довгострокового інвестування. 

З 1 січня 2024 року ринок землі відкрився також і для юридичних осіб, нагадує Кацуба. Тому можливості інвестування для середнього та великого бізнесу значно розширилися. При цьому ціна землі в Україні все ще нижче ніж в більшості країн Євросоюзу (при часто вищій якості), тому довгостроково це гарне вкладення грошей. 

Підприємець попереджає, що з інвестиціями в землю почекати значного прибутку доведеться 5-10 років, але земля ніколи не втратить цінності. Зі зрозумілих причин найбільшу цінність зараз має земля у Центральній та Західній Україні. Середня ціна гектара землі може коливатися від 1,500 до 3,000 доларів за гектар, зі сходу на захід. 

Як на землі заробляють? Два основні джерела доходу — здача землі в оренду і маржа від перепродажу землі, коли вона подорожчає. А це, враховуючи, що всі війни закінчуються, неминуче станеться. Особливо коли Україна наблизиться до вступу до ЄС, резюмує Кацуба. 

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.