Київ може отримати енергетичні установки до кінця цього року

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

КП «Київтеплоенерго» провело конкурс з закупівлі 15 установок для виробництва електроенергії. Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв повідомив, що орієнтовно термін виготовлення такого обладнання – 5 місяців. Частина міні-ТЕЦ прибуде до столиці до кінця 2024 року. А інша частина буде поставлена впродовж найближчої зими.

КП «Київтеплоенерго» 10 червня 2024 року провело аукціон з вибору компанії, яка поставить 9 комплектів когенераційних установок на 4500 кВт та 6 комплектів на 3333 кВт. Найкращу ціну – 1,125 млрд грн на конкурсі запропонувала компанія KTS ENGINEERING s.r.o.

Наразі головне питання – коли ці пристрої доставлять у Київ та наскільки швидко вони зможуть пом’якшити енергетичний дефіцит у столиці.

“Орієнтовно термін виготовлення такого обладнання – 5 місяців. Частина міні-ТЕЦ прибуде до столиці до кінця 2024 року. А інша частина буде поставлена впродовж зими”, – пояснив в ефірі телеканалу «Київ» Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Сайт «Наші гроші» проаналізував тендер на закупку установок та визнав, що торги пройшли конкурентно. Всі учасники аукціону робили кроки зі зниження, і остаточна ціна на 11% від очікуваної вартості. «Київтеплоенерго» має заплатити аванс 30%.

«Окрім закупівлі самих установок «Київтеплоенерго» також замовило розробку проектної документації для встановлення когенераційних установок із застосуванням газотурбінної установки з котлом-утилізатором та влаштуванням фізичного захисту», – йдеться у матеріалі сайту «Наші гроші».

Вартість проектних робіт склала 50,48 млн грн, а підряд отримало ТОВ «Енерготехпром».

Київрада погодила технологічну революцію

У травні 2024 року Інформатор писав, що Київ планує змінити систему теплопостачання та енергозабезпечення й побудувати у столиці 6 міні-ТЕЦ. Для цього потрібно до 1,2 млрд євро та 12-15 років. Проте заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв обіцяє, що першу партію обладнання встановлять до кінця 2024 року.

Щоб не залишитись наступної зими без тепла, міська влада Києва вирішила розмістити в різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт. Вони можуть працювати на різних видах палива та виробляти як тепло, так і електроенергію.

«Завдяки такому підходу ми зможемо зробити диверсифікацію ризиків для основних об’єктів Київводоканалу. Оскільки наша інфраструктура водопостачання та водовідведення є величезним споживачем електроенергії», – пояснив заступник Кличка та нагадав, що такі міні-ТЕЦ активно використовують в Європі.