Київські митники затримали опудало та череп з рогами

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

Київські митники запобігли незаконному вивезенню до США опудала та частину черепа з рогами представників фауни. Вони підпадають під дію Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори та перебувають під загрозою зникнення. Про це повідомила Державна митна служба України.

Йдеться про опудало рідкісного яструба та частину черепа з рогами оленеподібної сайги. Митники виявили їх у міжнародній посилці, яка прямувала від відправників із Запоріжжя до США.

Предмети відправили до Національного науково-природничого музею. Експертиза встановила, що опудало — природного походження. Цей птах належить до виду Змієїд блакитноногий Circaetus gallicus — рідкісний хижий птах родини Яструбових.

Частина черепа з рогами, за висновком експертів, теж природного походження, належить до виду Сайга татарська Saiga tatarica. Композиція оформлена як мисливський трофей.

«Дані представники фауни охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES). До того ж опудало і частина черепа з рогами мають певну наукову, музейну та освітню цінність», — йдеться у повідомленні.

Митники зауважили, що Конвенцією передбачено, що для експорту будь-якої тварини чи рослини, живої або мертвої та будь-якої легко впізнаваної частини чи похідного від неї, необхідно попередньо отримати дозвільні документи. Вони видаються адміністративними органами України з питання виконання вимог Конвенції.

На момент здійснення митного контролю такі документи не надавались, тож наразі предмети вилучили.