Кияни можуть заплатити до 1700 гривень штрафу

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

У столиці непоодинокі випадки, що на місцях для паркування осіб із інвалідністю стоять автомобілі без розпізнавальних знаків «водій з інвалідністю». Через це у тих, хто має право паркуватися там виникають питання до інспекції з паркування. Мовляв, чому порушників не штрафують та не евакуюють такі авто.

«Відповідно до законодавства, інспектори з паркування наразі не мають повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення та виносити постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за розміщення транспортних засобів на місцях, призначених для паркування осіб інвалідністю», — нагадав виконувач обов’язків заступника директора Департаменту територіального контролю міста Києва Сергій Дубенко.

Він зазначив, що водії, які паркують свої автівки під знаками повинні в лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розмістити розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю». Або мати документи про те, що у нього чи в одного з пасажирів є інвалідність.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» — тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А це від 1 020 до 1 700 гривень.

Притягнути до адміністративної відповідальності порушників може поліція. А громадяни, своєю чергою, підказати правоохоронцям, де відбуваються такі правопорушення.

Так, нещодавно кияни викликали патрульних на майданчик одного з торговельних центрів. Усі місця передбачені для паркування осіб з інвалідністю були зайняті. Інспектори прибули на місце події, встановили порушників та притягнули їх до адміністративної відповідальності.

Водночас кияни можуть не ризикувати грошима для штрафу, а дізнаватися про вільні місця для паркування через застосунок «Київ Цифровий». Сервіс доступний у тестовому режимі на 54 паркінгах Зони I. Згодом планується розширити його на всю територію міста.