Кому не призначається за новими правилами житлова субсидія

Читайте також

На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня

У Києві із 30 березня до 15 червня на Північному мосту обмежать рух транспорту через проведення ремонтних робіт. Про це попереджає КК «Київавтодор», передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМДА.

На киян чекає тепло, але дошкулятиме сильний вітер

У столиці в п’ятницю, 29 березня, очікується подальше підвищення рівня температурних показників, але водночас дошкулятиме сильний вітер.

Уже не 50 гривень і навіть не 60, але з 1 квітня

У Києві з 1 квітня вартість транспортної карти підніметься з 50 грн до 75 грн. Причиною цього є здорожчання собівартості самої пластикової карти з чипом.

«Пробіг під каштанами» відбудеться в онлайн-форматі

Захід відбудеться 26 травня 2024 року за підтримки Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. У Києві відкрилася реєстрація на 31-й щорічний благодійний «Пробіг під каштанами».

Хочете краще та дешевше? Гойда на ярмарки!

На вихідних , 30 та 31 березня, мешканців та гостей столиці запрошують відвідати продуктові ярмарки, які відбуватимуться у різних районах Києва. Усі бажаючі зможуть тут придбати різноманітну продукцію: овочі та фрукти, зелень, бакалію, м’ясні вироби, соління, молочні продукти, мед та багато іншого.

Поділитися

З 1 травня 2018 року відбулися зміни в призначенні житлової субсидії, згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року. Тому житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це;

3) будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності перевищує 50 тис. гривень;

4) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн);

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

Житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Житлова субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховується (раніше була на 12 місяців):

на неопалювальний сезон – з 1 травня до 30 вересня;
на опалювальний сезон – з 1 жовтня до 30 квітня.
Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору найму (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону, але не більше ніж до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.

Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається за рішенням комісії з місяця звернення до кінця опалювального (неопалювального) сезону ( без договору оренди).

В окремих випадках за рішеннями комісій районних у місті Києві держадміністрацій, житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує соціальну норму житла, встановлену Кабінетом Міністрів України.

Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової) зазначаються в рішенні комісії.

Міська влада звертається до мешканців з проханням сплатити зазначену у квитанції за травень суму, адже накопичений борг може стати підставою для позбавлення субсидії у подальшому.

spot_img