Концерт “Українсько-Латвійський діалог” – у філармонії

31 травня о 19 год. в Колонному залі ім. М.В.Лисенка Національної філармонії України відбудеться концерт “Українсько-Латвійський діалог”.

Захід проводиться  за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні та Надзвичайного та Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні пана Юріса Пойканса, в рамках ХХХІІ концерту Міжнародного концертного циклу «Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої». Це перший концерт нового міжнародного концертного проекту – «ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ УКРАЇНИ ТА ПІВНІЧНО-БАЛТІЙСЬКИХ КРАЇН «UKRAINIAN AND NORDIC-BALTIC MUSIC FEST».

Проведення фестивалю спрямоване на зближення міжнародних культурних зв’язків України та Північно-Балтійських країн через спільні мистецькі заходи в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур». Цикл концертів музики України та Північно-Балтійських країн сприятиме діалогу культур через презентацію невідомих музичних зразків та шедеврів світової класики. «…Ми не завжди можемо зазирнути у власну душу, часто-густо вкриту попелом сірих буднів. А вона потребує очищення й оновлення, що дарують нам Музика і Поезія…», – каже Євгенія Басалаєва.

Програма заходу:
19:00 – урочисте відкриття циклу концертів «UKRAINIAN AND NORDIC-BALTIC MUSIC FEST». Перший концерт «УКРАЇНСЬКО-ЛАТВІЙСЬКИЙ ДІАЛОГ» представить музику латвійських та українських композиторів у виконанні народної артистки України Євгенії Басалаєвої (фортепіано), народної артистки України Ірини Калиновської (орган), Київського камерного ансамблю «Контрасти Київ-Класік» (худ.керівник Євгенія Басалаєва), ансамблю ударних інструментів «АРС НОВА» під керівництвом заслуженого артиста України Георгія Черненка.
У І відділі «Мандрівкою фортепіанної мініатюри» прозвучать фортепіанні мініатюри кінця ХІХ ст. та початку ХХ ст. латвійських композиторів Язепса Вітолса, Яніса Мединьша (до 50-річчя від дня смерті) та українських композиторів, пов’язаних з пам’ятними датами — Федіра Якименка (до 140-річчя від дня народження), Віктора Косенка (до 120-річчя від дня народження), Миколи Колесси (до 10-річчя від дня смерті).
У ІІ відділі прозвучать твори латвійських композиторів: «Фантазія» для органа соль мінор Альфреда Калниньша та прем’єрне виконання в Україні Концерту для органа та фортепіано «Concerto innocento» Маргерса Заріньша. Присвятою Латвії буде виконаний Ноктюрн «Омріяні зорі» для фортепіано та органа сучасного українського композитора Віталія Годзяцького.

В рамках програми у фойє Національної філармонії України буде представлена виставка «Art Nouveau архітектура: в Ризі та Латвії».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx