Київ взяв участь у 13-му саміті культури міст всесвітньої мережі World Cities Culture Forum, який відбувся наприкінці жовтня – початку листопада. Цьогорічний саміт зібрав понад 100 лідерів із 36 міст світу, охопивши найактуальніші виклики, з якими наразі зіштовхуються провідні міста світу. Форум був присвячений темі «Культура майбутнього: як наступне покоління формуватиме наш світ».
Українську столицю представляли депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха та директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.
«Київ уже вдруге бере участь у саміті World Cities Culture Forum. Цьогоріч разом з іншими лідерами обговорювали культуру майбутнього та як міста можуть підтримувати й розвивати наступне покоління творчих людей. Участь у цьому Форумі для нас – унікальна можливість обмінятися практичним досвідом з іншими містами, щоб подальші проєкти, які реалізовуватимемо в Києві, впроваджувати з урахуванням світових практик. Крім того, через такі глобальні майданчики, які об’єднують лідерів міст світу, українська столиця має змогу розповісти про проблематику і виклики, з якими вона зіштовхується в умовах повномасштабної війни. А також презентувати свої культурні ініціативи та проєкти, що вже реалізуються», – зазначила Вікторія Муха.
На саміті представники Києва взяли участь у панельних дискусіях і сесіях, присвячених широкому колу питань. Зокрема, йшлося про залучення молоді до культурного життя, еволюції культурних просторів, ролі культури у зміцненні здоров’я та добробуту, дослідження міських практик із залучення містян до створення публічних просторів тощо.
Окремо під час саміту делегація Києва виступила на сесії «Цілюща сила культури: час діяти». Мета сесії – дослідити питання позиціонування культури як ключового компоненту систем охорони здоров’я. Київські представники під час своєї доповіді наголосили на сучасних реаліях, у яких сьогодні перебувають кияни та вимушено переміщені особи. Також розповіли про те, як культура і мистецтво в умовах повномасштабного вторгнення допомагають людям знайти місце, яке об’єднує та дозволяє ділитись власними переживаннями та емоціями, знаходити сили для стійкості та боротьби з посттравматичними розладами й тривогою.
«Коли ми говоримо про культуру, це не про заходи розважального характеру, це насамперед – про ідентичність та приналежність, про свободу і самобутність кожного народу. Тривалий час росія займається знищенням української ідентичності. Ми не раз чули та знаємо на конкретних прикладах, як ворог приписує собі наші здобутки, зокрема, в галузі культури. Тому нам сьогодні надважливо презентувати на всіх майданчиках українське культурне надбання, його історію та витоки, щоб усі наші партнери і не тільки зрозуміли, що ми боремося за збереження нашої культури та державності. А World Cities Culture Forum – це один із глобальних майданчиків для позиціонування своєї культури на світовій мапі культур», – зазначив Сергій Анжияк.
Участь Києва у World Cities Culture Forum стала можливою за сприяння міст Лондона й Амстердама, Единбурга, що є побратимом Києва, та Bloomberg Philanthropies. Фінансові витрати участі української делегації у Форумі взяли на себе організатори World Cities Culture Forum.
Нагадаємо, Київ приєднався до глобальної мережі World Cities Culture Forum у 2023 році. Ця мережа об’єднує понад 40 креативних міст із шести континентів, головною місією якої є визнання культури як центрального рушія успішного міського планування.
Щорічно WCCF організовує провідну світову подію із залученням лідерів у сфері культури з багатьох міст задля обміну досвідом, визначення шляхів вирішення проблем у цій сфері та консолідації зусиль для спільного досягнення мети.