Музей мініатюри Миколи Сядристого

Читайте також

Відключення світла в Україні 21 вересня

У суботу, 21 вересня, відключень світла в Україні не передбачається. Про це повідомляє "Укренерго".

Коли в Україні піднімуть прожитковий мінімум

У 2025 році мінімальна зарплата і прожитковий мінімум залишаться на рівні 2024 року.

Кавунові вікенди в КиївЗоо

У КиївЗоо триває сезон соковитих кавунових вікендів. За вересень мешканці столичного зоопарку з’їдають до 1 тонни соковитих кавунчиків.

В Україні створили Інститут житла

В Україні створили Інститут житла - аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство

Кличко відповів на петицію про повернення скульптури «Дівчинка на подушках» на Пейзажну алею

Питання відновлення скульптури Костянтина Скритуцького "Дівчинка на подушках" та повернення її на Пейзажну алею не належить до компетенції Київради чи КМДА.

Поділитися

Музей мініатюри Миколи Сядристого розташований на території Києво- Печерської Лаври. Колекція музею складається виключно з робіт одного майстра – та й не дивно, адже талантом підкувати блоху наділені лічені люди. Особливістю творчості Миколи Сядристого є ті, що всі свою витвори він виготовляє вручну, із застосуванням особливої технології для кожного виду роботи. Тільки в Музеї мініатюри в Києві можна побачити унікальні утвори, що вражають талантом творця, точністю виконання й, звичайно ж, розмірами.

Микола Сядристий народився в 19737 році на Харківщині. Після закінчення Харківського художнього училища вступив до Харківський сільгоспінститут. Потім, відомий майстер мікромініатюри працював агрономом на Закарпатті, інженером в інституті системи Академії Наук України. Ппо багатогранність особистості художника говорить і той факт, що Сядристий є майстром спорту СРСР, а також абсолютним чемпіоном України по підводному плаванню. Більшу частину свого життя – 40 років, автор музею мініатюри займається цією унікальною справою. Саме завдяки українському майстрові в лексиконі художників з’явилося нове слово – мікромініатюра.

Ім’я Миколи Сядристого відомо далеко за межами України, а його роботи можна побачити не тільки в Музеї мініатюри в Києві, але й у Московському політехнічному музеї, а також у Музеї мікромініатюри в Андоррі.

Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють звичні уявлення про межі людських можливостей, захоплюють не тільки красою, величиною, але й інженерним генієм автора. Руками Сядристого був створений самий маленький у світі діючий електромотор розміром 1/20 мм3, цей прилад майже в 20 раз менше макового зернятка.

Серед інших мікромініатюр, виставлених у Музеї мініатюри в Києво-Печерському заповіднику, практично кожна унікальна й неповторна. Наприклад, Роза у волосині. Усередині волосини по його довжині просвердлена порожнина й відполірована до прозорості. Потім, усередину вставлена гілочка троянди, товщиною 0,05 мм.

Художнику достало майстерності вмістити цілий караван золотих верблюдів у вушко голки.

Прекрасний портрет-барельєф великої балерини Майї Плисецкой Микола Сядрищев умістив на шматочку вишневої кісточки розміром 3х4 мм. На половинці макового зернятка розмістився макет вітряка, виконаний з 203 золотих деталей. Це лише короткий перелік тихнув дивних творів, які можна побачити в Музеї мініатюри в Києві.

Коли творця експонатів музею запитують, якими знаннями й здатностями потрібно мати, щоб виконувати такі надтонкі роботи, він відповідає: “Потрібно мати деякі знання й досвід у малюнку, композиції й пластику. Потрібно знати властивості всіх матеріалів, з якими працюєте, а також добре володіти своїм тілом, щоб у перервах між ударами серця робити найтонкіші рухи рукою, яка тримає інструмент”.