Музей Український центр народної культури

Читайте також

Не треба кидатися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами

"Щоб ви не кидалися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами - найближчими вихідними, в суботу-неділю, в Україні буде чудова погода, скрізь сонячно та +18+23 градуси!" - так емоційно стверджує синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

У Києві зникають озера

Екологічна катастрофа близько. Про це заявляють місцеві активісти, які прагнуть зберегти озера Києва.

Весна на Співочому

Новий сезон порадує відвідувачів яскравим полотном квітів різних сортів...

Американська допомога дає зброю від ATACMS до ППО

Сьогодні Президент Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки, це у першу чергу підтримка України у визвольній війни з росією.

Валідатори на смітник?

У Києві можуть запустити сервіс оплати проїзду без використання валідаторів. Схоже на те, що міська влада Києва ймовірно готує до запуску новий сервіс — оплата проїзду у смартфоні.

Поділитися

Український центр народної культури імені Івана Гончара було відкрито в Києві у 1999 році. Основою музею стала особиста колекція Івана Гончара – художника, скульптора та громадського діяча. Свою колекцію Іван Гончар почав збирати наприкінці 1950- х років. З поїздок по Україні художник привозив предмети народного мистецтва, виготовлені в різний час, що відбивають різноманіття культурних традицій країни. За кілька десятиліть грандіозної й кропіткої збірної та народознавчої роботи, Гончар зібрав унікальну колекцію, що поклала початок Українському центру народної творчості ім. Івана Гончара.

У той час, коли державні музеї наголошували на досягненнях культури радянського періоду, Іван Гончар не акцентував увагу на ідеологічних нюансах творчості. Він був зацікавлений у тому, щоб його колекція відбивала традиції української народної творчості. У результаті, цей суспільний музей набув популярності не тільки в Україні, але й за кордоном, а також став одним із центрів руху шестидесятників у Києві.

Як це часто буває, мрія Івана Гончара про музей здійснилася тільки в 1993 році, після його смерті. У вересні 1993 року адміністрація Києва виділила музею приміщення, а в 1999 році указом президента на основі Державного музею ім. Івана Гончара був відкритий Український центр народної культури.

Зібрання музею нараховує близько 15 000 предметів народної творчості, що мають художню й етнографічну цінність. У колекції музею ім. Івана Гончара широко представлений народний живопис, а також іконопис, текстильні вироби, кераміка, народні музичні інструменти (бандури, кобзи, цимбалы, колісна ліра). Унікальна колекція писанок складається з 500 одиниць. Меморіальний відділ зберігає матеріали про засновника музею І.М. Гончара. Зараз директором музею є син Івана Гончара – Петро Гончар, який не тільки успадкував від батька художній талант, але й перейняв у нього пристрасть до колекціонування ікон. Зусиллями Петра Гончара музейні кількість стародавніх іконописних образів перевищила 1 000 одиниць.

Український центр народної культури Музей Івана Гончара є державним всеукраїнським спеціалізованим науково-дослідним і культосвітнім інститутом. Основне завдання Українського центру народної культури – це збереження й відродження народної української культури й традицій. У музеї Івана Гончара постійно ведеться робота над поповненням колекції, підтримуються зв’язки із сучасними народними вмільцями, які є носіями секретів майстерності, проходять тематичні вечори, конференції, зберігається традиція польових експедицій.