Національний художній музей України

Національний художній музей України розташований у центрі Києва, в будинку, побудованому архітектором Г. Бойцовим при участі архітектора В. Городецького, творця Будинку з химерами на вул. Банковій. Музей був відкритий в 1899 році істориком Миколою Біляшевським, а також його помічниками – мистецтвознавцями Данилом Щербаковским та Федором Ернстом. Спочатку музей звався Міський музей антикваріату та мистецтв.

У той час українського професійного образотворчого мистецтва як поняття практично не існувало, тому засновники музею поставили своєю метою виправити стан речей. Колекція Національного художнього музею України складалася не тільки за принципом національної приналежності живописців. У музеї було вирішено зібрати роботи майстрів, що народилися та творили на Україні, тих, кого життя закинуло за межі рідної землі, а також іноземних художників, яки тимчасово жили на території України, та внесли вагомий внесок у розвиток живопису, або іншої галузі мистецтва. Пошукова діяльність розвернулася не тільки по Україні, але й по усьому світу.

У підсумку, Національний музей України збагатився полотнами Рєпіна, Шевченка, Боровіковського, Тропініна, Врубеля, Пимоненко, Ге, Нарбута, Мурашко та Кричевского. У колекцію увійшли прадавні середньовічні ікони, портрети козачих ватажків та релігійних просвітителів.

У період сталінських репресій активна діяльність музею призупинилася. Багато коштовних експонатів були розосереджені по спецсховищах. На початку 90- х років 20 століття музей став виходити на світовий рівень. Добутки з колекції Національного художнього музею України експонувалися в багатьох відомих музеях США, Канади, Франції, де викликали великий інтерес у професіоналів і шанувальників мистецтва.

Останнє десятиріччя ознаменувалося появою в експозиції поліхромної ікони- рельєфу Святий Георгій II у житії (12 століття). Ця ікона була знайдена київським вченим Г. Логвиным на початку 60- х голів минулого століття й була названа подарунокм світової науці. До значних придбань музею можна віднести також зразок графіки Я. Гніздовского, ікону Великомучениці (18 століття), виконану в манері українського рококо, полотно основоположника абстракціонізму К. Малевича, що є вихідцем з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне