Національний музей історії України

Читайте також

Посилення заходів безпеки в Києві

Влада Києва ухвалила рішення про посилення заходів безпеки у столиці. Про це в коментарі "Київ24" повідомив заступник директора з оборонних питань у Департаменті муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина і пояснив, з чим пов'язане таке рішення.

Найкращих театральних діячів столиці відзначили премією «Київська пектораль – 2023»

У столиці найкращих митців сцени традиційно відзначили найпрестижнішою театральною премією «Київська пектораль».

Кличко вручив мерикіні Парижа відзнаку «За сприяння обороні Києва»

Від початку повномасштабної війни мерикіня Парижа Анн Ідальго вже вчетверте відвідує Київ. У четвер, 28 березня, Кличко зустрівся з французькою делегацією у столичній мерії. Через оголошення повітряної тривоги сторонам довелося продовжувати спілкування у підвалі-укритті КМДА.

У Києві почали вимикати опалення

Починаючи відсьогодні, 28 березня, у Києві почали вимикати опалення. Про це в ефірі телеканала "КИЇВ 24" повідомив секретар Київської міської ради, заступник мера Володимир Бондаренко.

Кияни “тащаться” від “Конотопської відьми” “франківців”

Сьогодні, 28 березня, відкрили продаж квитків у Театрі Франка на феєричну виставу режисера Івана Уривського "Конотопська відьма". Щоб отримати бажаний квиток, кияни почали збиратися ще за три години до початку продажів квитків.

Поділитися

Спочатку Національний музей історії України існував у вигляді археологічної експозиції в Міському музеї давнини (зараз Національний художній музей). В 1904 році експозиції було офіційно надано статусу музею. Перший година музей працював на кошти меценатів, а в 1909 році музеєм стала опікуватись держава. На той час музейна колекція складалася з предметів, знайдених в ході розкопок, що належали засновникам музею, а також відомим археологам тих років.

За час свого існування колекція Національного музею історії України кілька разів змінювала своє місце розташування. В 1935 році музей перенесли на територію Києво-Печерської Лаври. У той час монастир був перетворений у музейне містечко. Під час Великої Вітчизняної війни музей евакуювали в Уфу, а після повернення, експонати були виставлені в приміщенні колишньої художньої школи на Старокиївській горі, де музей перебуває й понині.

У Національному музеї історії України можна простежити основні віхи розвитку суспільства на території Української держави, починаючи від глибокої давнини, і закінчуючи найсучаснішими подіями. Матеріальні свідчення трипільської культури (в VI-III тис. до н.э), військова збруя половців, експонати періоду Київської Русі, більш пізні матеріали часів Радянського Союзу, а також невелика експозиція, що розповідає про події Помаранчової революції (2004 рік).

У залах Національного музею історії України відвідувачі можуть ознайомитися з рідкими археологічними, етнографічними та нумізматичними колекціями. Тут зберігаються прадавні друковані книги, мальовничі полотна й скульптури. Недалеко від будинку Національного музею історії України знаходиться унікальний пам’ятник історії – залишки фундаменту Церкви Успіня Пресвятої Богородиці (Десятинної), яка була першою кам’яною церквою на Русі. Десятинна церква була споруджена в період 986-996 г. г. На її будівництво князь Володимир Великий виділив 1/10 своїх доходів – саме звідси пішла назва церкви.

Національний музей історії України – один з найбільш відвідуваних у Києві. Тут працює більш 15 експозицій. Особливою популярністю користується колекція предметів, що мають відношення до Сержа Лифаря – видатного українського танцюриста, якого називали богом танцю, майстерність якого порівнювали з талантом Ніжинського.

spot_img