Україна входить до країн, мешканці яких мають найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг для інституту досліджень Gallup International, проведене наприкінці 2023 року.
«Загалом протягом року у світі не відбулося значного зменшення страхів від ядерної загрози. 2/5 опитаних зараз бачать високий ризик використання ядерної зброї. Майже така ж частка оцінок помірного ризику, і лише 14% не бачать ризику», – йдеться в дослідженні.
В цілому у європейських країнах порівняно з країнами Азії, Африки та Південної Америки менше респондентів оцінюють загрозу застосування ядерної зброї як високу. Водночас найбільше бояться ядерної загрози серед європейських країн Італія, Португалія, Румунія – більше половини мешканців оцінили загрозу як високу.
Індонезія, Нігерія, Еквадор, Сирія, Аргентина мають найвищий показник оцінки ядерної загрози як високої.
Водночас Україна, Іран, Пакистан, Вірменія мали найвищий відсоток відповідей, що такого ризику немає.
Соціологи також акцентують, що наймолодша група респондентів має найбільш песимістичні оцінки щодо ядерної загрози.
Раніше опитування показало, що 45% українців готові після закінчення війни підтримати політсилу, що складалася б з військових.
Також за результатами лютневого опитування, 45% українців вважають, що після завершення війни Україна збереже території, які мала під час проголошення Незалежності у 1991 році.
Протягом 17-21 лютого Соціологічна група «Рейтинг» провела Всеукраїнське опитування, яке стосувалося питань війни, виборів, схвалення діяльності політиків, міжнародних відносин, демографії, міграції тощо.