НАУ тепер КАІ

Читайте також

Відключення світла 6 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 06:00 до 22:00.

«Війна. Різдво. Перемога України» відкрилася у блекаут

У Центральній районній бібліотеці імені Івана Франка триває 18 персональна виставка картин юного, але вже відомого художника-абстракціоніста Данила Ноздрі.

Сотні пінгвінів захопили ТРЦ Гулівер

Антарктида захоплює столичний ТРЦ Gulliver!

У Солом’янському районі Києва вибухнула бомба

Саморобна бомба вибухнула у дворі багатоповерхівки у Солом’янському районі Києва.

Які продукти в Україні найбільше здорожчали за час війни

За останні три роки ціни на продукти та послуги в Україні зросли на 44,2%, що значно вплинуло на купівельну спроможність громадян.

Поділитися

Національний авіаційний університет розділили на інститут та академію: НАУ тепер КАІ. Про це ідеться у дописі нардепа Романа Грищука.

Національний Авіаційний Університет рішенням КМУ розділили на Київський Авіаційний Інститут і Державну Льотну Академію в Кропивницькому. Щойно закінчили процес реорганізації і реєстрації нових юридичних осіб, зазначив Грищук.

Які зміни в університеті?

КАІ перший в Україні заклад вищої освіти, який зареєстрований в організаційно-правовій формі державне некомерційне підприємство (днп) замість бюджетної установи. За словами нардепа, це дасть більше фінансової автономії і покладе більше відповідальності на керівництво університету.

Форма днп, або кнп (комунальне) – це форма в якій зараз існують всі лікарні після медичної реформи.

КАІ учасник експерименту з посилення ролі наглядових рад. Обрана Наглядова Рада університету буде мати більше повноважень, в тому числі, по призначенню керівника університету.

“Паралельно в КАІ відбувається очищення від старих корупційних схем, від постійного бажання забудувати територію стадіона і кампусу ЖКшками, від сотень мертвих душ і штаті”, – додав Грищук.

Він додає, що зміни в вищій освіті треба робити і КАІ багато в чому буде пілотним проєктом.

“Ми повернули історичну назву. Чому? Бо КАІ виник в момент появи авіації як нової галузі.
Зараз ми теж в історичному моменті. Світ змінився. Система міжнародної безпеки змінилась. Вища освіта в Україні або буде відповідати цим змінам, або загнеться”, – зазначила в дописі ректорка вузу Ксенія Семенова.

Довідково:

Університет бере початок з авіаційних курсів, організованих київськими політехніками на початку XX століття, а самостійна історія розпочалася 1933 року: Постановою Ради Народних Комісарів СРСР № 1815 від 25.08.1933 і наказом Головного управління цивільного повітряного флоту СРСР № 454 від 26.08.1933 на базі Авіаційного факультету Київського машинобудівного інституту (КМБІ) був заснований Київський авіаційний інститут (КАІ) (з 1934 року — Київський авіаційний інститут ім. Ворошилова).

Заняття в КАІ розпочались 15 вересня 1933 року. 11 вересня 2000 року університету надано статус національного, а університет отримав назву — Національний аваційний університет (НАУ).

Наразі в університеті навчається 16,6 тисяч студентів із 55 країн світу. Науково-педагогічні школи дають можливість готувати не лише фахівців інженерного профілю, але й економістів, юристів, екологів, перекладачів, психологів, соціологів тощо.