Опера «Фауст» – 10 травня на сцені Оперної студії – ФОТО, ВІДЕО

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

10 травня 2017 року на сцені Великого залу Оперної студії Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського знову прозвучить безсмертна опера Шарля Гуно “Фауст”. У цій виставі головну партію Маргарити виконає молода талановита оперна співачка Дар’я Литовченко.

«Фауст» – опера Шарля Гуно в чотирьох діях з прологом і балетними сценами. Написана на сюжет першої частини трагедії Гете «Фауст». Лібрето: Жюль Барб’є і Мішель Карре.

«Фауст» – одне з найвищих досягнень французького оперного творчості XIX століття. Музика опери мелодійна, правдива в окресленні характерів і ситуацій. Композитор майстерно використав багатство оперних форм, створивши драматично насичену, різноманітну у сценічному плані дію.

Ми бачимо тут багатогранний образ Маргарити, створений немов на одному диханні. Спершу це – незаймана чистота: звучить старовинна пісня на мотив, який ведуть струнні, і виникає цілісний образ героїні, незабаром жорстоко обдуреної. Ось вона вже в тенетах спокуси: арія в сцені зі скринькою дуже віртуозна, насилу стримуваний захват поступається в ній місцем пристрасті, і перед нами образ палкої закоханої.

Трансформація героїні, типова для мелодрами, спровокована Мефістофелем, здатним рухати гори. Він готує царську ніч для любовного побачення, благочестиво-сентиментальну атмосферу. Ця сцена, в якій виконує соло скрипка, наближає до священної ночі. Тому сцена в церкві не така вже несподівана. Її раптові крещендо, трепети і пориви на тлі сумних нашептів демона призводять аж до прокляття-заборони, в якому гримлять мідні, народжені романтизмом другої половини XIX століття.

Фінальний дует відрізняється цілісністю. Танцювальний мотив – чарівне воскресіння щасливих днів – створює в похмурій темниці навколо засудженої до смерті сферу незаплямованої чистоти. Героїню підносить пристрасний гімн-молитва. Голос її лине вгору, щабель за щаблем, і панує над усіма персонажами. Це одна з рідкісних вдалих сцен релігійного прославлення за всю історію музичного театру.

«Від вистави чекаю незабутніх емоцій! Щоразу перед “Фаустом” відчуваю приємний трепет і радість, оскільки шалено люблю цю оперу, – каже Дар’я Литовченко. – Виконуючи Маргариту, я відчуваю різні емоції, але завжди вони по-своєму прекрасні! Під кінець вистави мені зазвичай не хочеться, щоб він закінчувався! Хочу і сподіваюся, що ця опера буде йти частіше!».

У цей день глядачі зможуть насолодитися не тільки співом Дар’ї, а й інших талановитих виконавців. Ролі виконують: Молодий Фауст – Микола Шуляк, Старий Фауст – Олег Тонкошкура, Мефістофель – Олександр Харламов, Валентин – Михайло Гуменний-Петрівський, Зибель – Яна Шкуратівська, Марта – Марина Морозова, Вагнер – Дмитро Кононенко.

Диригент – Лауреат міжнародного конкурсу Сергій Голубничий. Спектакль поставлений видатним режисером, оперним співаком і педагогом Дмитром Гнатюком, який рік тому пішов від нас у вічність.