Опера «Фауст» – 10 травня на сцені Оперної студії – ФОТО, ВІДЕО

10 травня 2017 року на сцені Великого залу Оперної студії Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського знову прозвучить безсмертна опера Шарля Гуно “Фауст”. У цій виставі головну партію Маргарити виконає молода талановита оперна співачка Дар’я Литовченко.

«Фауст» – опера Шарля Гуно в чотирьох діях з прологом і балетними сценами. Написана на сюжет першої частини трагедії Гете «Фауст». Лібрето: Жюль Барб’є і Мішель Карре.

«Фауст» – одне з найвищих досягнень французького оперного творчості XIX століття. Музика опери мелодійна, правдива в окресленні характерів і ситуацій. Композитор майстерно використав багатство оперних форм, створивши драматично насичену, різноманітну у сценічному плані дію.

Ми бачимо тут багатогранний образ Маргарити, створений немов на одному диханні. Спершу це – незаймана чистота: звучить старовинна пісня на мотив, який ведуть струнні, і виникає цілісний образ героїні, незабаром жорстоко обдуреної. Ось вона вже в тенетах спокуси: арія в сцені зі скринькою дуже віртуозна, насилу стримуваний захват поступається в ній місцем пристрасті, і перед нами образ палкої закоханої.

Трансформація героїні, типова для мелодрами, спровокована Мефістофелем, здатним рухати гори. Він готує царську ніч для любовного побачення, благочестиво-сентиментальну атмосферу. Ця сцена, в якій виконує соло скрипка, наближає до священної ночі. Тому сцена в церкві не така вже несподівана. Її раптові крещендо, трепети і пориви на тлі сумних нашептів демона призводять аж до прокляття-заборони, в якому гримлять мідні, народжені романтизмом другої половини XIX століття.

Фінальний дует відрізняється цілісністю. Танцювальний мотив – чарівне воскресіння щасливих днів – створює в похмурій темниці навколо засудженої до смерті сферу незаплямованої чистоти. Героїню підносить пристрасний гімн-молитва. Голос її лине вгору, щабель за щаблем, і панує над усіма персонажами. Це одна з рідкісних вдалих сцен релігійного прославлення за всю історію музичного театру.

«Від вистави чекаю незабутніх емоцій! Щоразу перед “Фаустом” відчуваю приємний трепет і радість, оскільки шалено люблю цю оперу, – каже Дар’я Литовченко. – Виконуючи Маргариту, я відчуваю різні емоції, але завжди вони по-своєму прекрасні! Під кінець вистави мені зазвичай не хочеться, щоб він закінчувався! Хочу і сподіваюся, що ця опера буде йти частіше!».

У цей день глядачі зможуть насолодитися не тільки співом Дар’ї, а й інших талановитих виконавців. Ролі виконують: Молодий Фауст – Микола Шуляк, Старий Фауст – Олег Тонкошкура, Мефістофель – Олександр Харламов, Валентин – Михайло Гуменний-Петрівський, Зибель – Яна Шкуратівська, Марта – Марина Морозова, Вагнер – Дмитро Кононенко.

Диригент – Лауреат міжнародного конкурсу Сергій Голубничий. Спектакль поставлений видатним режисером, оперним співаком і педагогом Дмитром Гнатюком, який рік тому пішов від нас у вічність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx