Kyiv Art Week – до 7 травня у комплексі «Торонто-Київ» – ФОТО

До 7 травня в Києві проходить тиждень мистецтва – міжнародний форум, що поєднує виставкові проекти із України, Бразилії, Німеччини, Польщі, Грузії, 5 музейних проектів, лекторій та низку спеціальних проектів.

Головна експозиція Kyiv Art Week розмістилася в комплексі «Торонто-Київ». Тут у рамках ярмарку KYIV ART FAIR представлені 23 галереї з 5 країн світу. Серед них – бразильський арт-простір Casa Nova Arte e Cultura Contemporânea, який є осередком розвитку сучасної культури в Сан-Паулу, відомі галереї Gamrekeli Gallery (Грузія) та KWADRAT (Німеччина).

«На площі 4300 м2 ми зібрали дуже різнопланове мистецтво: живопис, об’єкти, фотографію, графіку, скульптуру, —розповідає організатор і куратор Євген Березницький. ― Ми пишаємося потужною програмою, яку пропонуємо своїм глядачам: це стосується і ярмарку, і спецпроектів, серед яких виділю «Музей приватних колекцій». Крім того, ми пропонуємо долучатися до нашого лекторію, де практикуючі арт-дилери, юристи, куратори розкривають усі фінансові та правові аспекти мистецтва».

Роботи видатних митців — Роя Ліхтенштейна, Роберта Індіани, Хельмута Ньютона, Девіда Хокні — представлені в рамках «Музею приватних колекцій», кураторами якого стали Євген Березницький, Ігор Абрамович і Олександр Соловйов.

«Широка аудиторія вперше має змогу побачити роботи з приватних зібрань 15 колекціонерів, — говорить Олександр Соловйов. — Окрім світових авторів, нам вдалося зібрати й знакових українських митців. Їхні роботи відображають процеси, які відбуваються в українському мистецтві. Ми також акцентуємо увагу на іменах ― від видатних Гнилицького, Браткова і Тістола до молодих художників, з якими важливо знайомити публіку».

Однією з найпопулярніших зон ярмарку став спецпроект «Відчуй мистецтво». Завдяки навушникам, живим квітам та болгарським перцям глядачі змогли перейнятися атмосферою, в якій народжувалися роботи, а також вперше відчути мистецтво на дотик. Куратори помістили у спеціальні куби найрізноманітніші матеріали: полотно, написане олією, графіку і навіть яловичий жир — і запропонували торкнутися їх, щоб дізнатися, які на дотик найвидатніші твори мистецтва — від Ван Гога до Йозефа Бойса. Крім того, усім охочим запропонували зіграти музику на роботі Василя Кандинського, відтвореній творчою групою Playtronica. Проект, створений на межі мистецтва і сучасних технологій, вже об’їхав увесь світ, від Нью-Йорка до Барселони, і вперше представлений в українській столиці.

Основні локації Kyiv Art Week:

  • Бізнес-центр «Торонто-Київ», вул. Велика Васильківська, 100. KYIV ART FAIR, Вартість відвідування 50 грн.
  • Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6. Відкриття виставки «Львів. СОЮЗники» 5 травня о 19:00. Вартість відвідування – за умовами музею.
  • Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12. Презентація проекту Зінаїди Ліхачової «Міст» 5 травня о 18:00. Вартість відвідування – за умовами музею.
  • Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7. Кураторська екскурсія проектом Євгена Карася «Київський пейзаж» 6 травня о 14:00. Вартість відвідування – за умовами музею.
  • Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15. Відкриття проекту «Царство флори» 6 травня о 16:00. Вартість відвідування – за умовами музею.
  • Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9. Проект «Василь Верещагін. Небезпечна подорож довжиною у життя». Вартість відвідування – за умовами музею.

Фото: Євген Власов та Герман Богапов

Одна відповідь до “Kyiv Art Week – до 7 травня у комплексі «Торонто-Київ» – ФОТО”

  1. Alexander Levshin сказав:

    Просто афігенно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне