Ректора КПІ Мельниченка звинуватили у плагіаті з російських джерел

Читайте також

Відключення світла 7 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 09:00 до 20:00.

На Софійській площі Києва запалили вогні на головній ялинці країни

Поруч з ялинкою буде й гарна і теж символічна фотозона – "Крила Фенікса".

“Міс Україна-2024” – киянка Марія Мельниченко

Вперше за три роки конкурс "Міс Україна-2024" провели наживо.

У Києві судитимуть чоловіка, який у підземному переході зґвалтував 23-річну дівчину

За даними поліції, 37-річний киянин зґвалтував дівчину у метро, змусивши її віддати 4 тисячі гривень.

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

Поділитися

Ректора Київського політехнічного інституту (КПІ) Анатолія Мельниченка звинувачують в академічному плагіаті. У його дисертації на тему “Перетворені форми у виховних практиках сучасного соціуму” було виявлено численні фрагменти, запозичені з інших джерел без належного цитування.

Про це повідомив колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов, посилаючись на аналіз, опублікований на ресурсі “Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях”.

Експерти стверджують, що значна частина тексту в дисертації Мельниченка була скопійована з російських наукових праць, зокрема, з робіт, що стосуються релігійних феноменів та патріотичного виховання. Для адаптації тексту під український контекст ректор змінив деякі терміни, наприклад, “патріот росії” на “патріот держави”, “росію” на “власну державу”, “ідей отєчества” на “ідеї Вітчизни”, а “захисник отєчества” — на “патріота своєї Вітчизни”.

Зокрема, в аналізі зазначається, що частини дисертації Мельниченка були запозичені з книги В. Н. Никитина та В. Л. Обухова “Религиоведение. Вероучения религий мира”, зокрема опис релігійної патології. Також виявлено схожість з російською статтею про патріотичне виховання, написаною Володимиром Лутовіновим та Євгеном Радіоновим, де, крім адаптації термінів, структура тексту залишилась майже незмінною.

Ректора КПІ Мельниченка звинуватили у плагіаті з російських джерел