Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

За словами народного депутата та заступника голови комітету з питань енергетики та комунальних послуг ВРУ Олексія Кучеренка, ситуація на водоканалах є критичною. Вони наголошують на необхідності підвищення тарифів на холодну воду для побутових споживачів на 25-30% через катастрофічний стан підприємств.

“Водоканали кричать, що вони в катастрофічному стані, і мораторію на підвищення тарифів на воду немає. Тому, гадаю, що першими можуть бути тарифи на холодну воду,” — заявив Кучеренко.

Минулого року уряд заборонив для великих міст підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення, хоча таке рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Проте, цього року регулятор знову планував підвищити тарифи для постачальників холодної води у Києві та інших містах.

За проєктом Нацкомісії, тарифи на воду мали підвищити у дві хвилі: з 1 квітня та 1 липня. У Києві, зокрема, з квітня тариф мав зрости з 30,38 до 40,77 грн за куб.м. (+34%). Проте це рішення так і не було ухвалене остаточно.

Водночас у невеликих містах тарифи на водопостачання вже зросли, оскільки місцева влада має право самостійно встановлювати вартість послуг. У деяких містах ціни підскочили до 40%, що ще більше підкреслює необхідність загальнонаціонального перегляду тарифів.

Зважаючи на вимоги водоканалів та критичний стан підприємств, ймовірність підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення виглядає неминучою. Українцям слід бути готовими до нових фінансових викликів у найближчому майбутньому. Як саме зміняться тарифи та які заходи буде вжито для підтримки населення, покаже час.