Щедрий вечір подарувала Київська опера – ФОТО

Читайте також

10 рецептів головної великодньої випічки

Великдень — це найважливіша подія року для православних християн, що є також найбільш значущим святом у їхньому календарі.

У Києві вимагають обмежити строк перебування вояків на війні

На Майдані у Києві рідні вояків влаштували пікет на підтримку негайного ухвалення закону про терміни військової служби.

Кличко заявив про завершальний етап робіт на мосту-хвилі на Оболоні

Київський міський голова Віталій Кличко оголосив про завершення робіт на Оболонському хвильовому мосту та перетворення Оболонського острова на нову рекреаційну зону з пішохідним мостом, паркінгом та спортивними майданчиками.

У Києві квітнуть каштани. Про це повідомила пресслужба КМДА

Пресслужба Київської міської державної адміністрації також оприлюднила світлини. 

Страшна хвороба вже дісталася України

Лихоманка Денге, також відома як "хвороба, що ламає кістки", – це вірусна інфекція, що передається через укуси комарів. Її найчастіше можна зустріти в районах із тропічним та субтропічним кліматом.

Поділитися

Напередодні Щедрого вечора 11 та 12 січня у Київській опері відбувся святковий концерт «Нові мелодії Різдвяної ночі», основою якого стали українські колядки, у виконанні видатних та молодих оперних співаків, а також запрошених популярних виконавців. Це було вражаюче дійство, пісня виривалася в небо, глядачі були у захваті та бажали, аби концерт тривав якомога довше!

Колядки та щедрівки блискуче виконували видатні українські оперні солісти Вікторія Лук’янець, Ольга Фомічова, Тарас Штонда й талановиті молоді виконавці Дар’я Литовченко, Володимир Тишков, Дар’я Миколенко, Олександр Вознюк, Дмитро Фощанка, Василь Сащук.

Додали шарму вечору й популярні виконавці легендарна Ніна Матвієнко, Марія Бурмака, Дмитро Тодорюк та Ігор Грохоцький, переможець “Голосу країни – 4”. А ще більше джазу підкинув саксофоніст Михайло Вітковський.

У цьому надзвичайному концерті давні українські колядки, що увібрали багатовікові звичаї народу, зазвучали у несподіваному прочитанні завдяки оригінальному аранжуванню та розмаїттю вокального і оркестрово-симфонічного звучання. Аранжування колядок створювали: Іван Небесний, Роман Мельник, Олексій Баженов, Євген Брага, Сергій Пілютіков, Тимур Полянський, Артем Рощенко, Юрій Мельник, Іван Давиденко, Богдан Решетілов.

Цей святковий вечір відбувся у традиціях європейських Різдвяних концертів. Виконавці виступали у фраках та вечірніх сукнях, рекомендованим дрес-кодом стали класичні кольори вечірнього вбрання.

“Коли концерти подібного формату відбуваються в Італії чи США, ми бачимо, що різдвяна музика за кордоном виглядає трішки інакше, ніж у нас. У нас колядки – це щось застільне, що не має ніякої мистецької цінності. Це не висока культура чи мода, не вічна музика. Це всього лиш весела українська пісня. Мені здається, що в цьому є ідеологічна складова, бо щоб створити таке позиціонування, такий імідж, потрібно було нас, українців, ставити в якісь межі та поміщати в якусь нішу. Буцім, все, що стосується українського, починаючи від музики, закінчуючи побутовою культурою, пов’язано з якоюсь шароварщиною. Я хотів це становище змінити та придумати проєкт, який би показував українців із нашими обрядовими піснями в інакшому контексті”, – відзначив Петро Качанов, автор ідеї та режисер-постановник, заслужений працівник культури України.

За його словами, цінність колядок дуже висока, бо колядки – це наш генетичний код, тому Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва) робить подібний проєкт, щоб він мав культурну цінність, формував смак, був красивим та, в той же час, наближав українців до Європи.

“Нові мелодії Різдвяної ночі” – унікальний концерт, якому немає аналогів у Києві. Для мене була велика честь і радість приймати участь у такому концерті, співпрацювати з такими неймовірними диригентами, артистами, оркестром і хором, – сказала Дар’я Литовченко, солістка Київської опери, лауреат міжнародних конкурсів. – Унікальністю цього концерту є те, що звичні для нас колядки і щедрівки виносяться на новий мистецький рівень. Петро Качанов зробив можливим побачити іншу сторону святкування Різдва, в кращих європейських традиціях, у симбіозі народного і класичного звучання і переважаючою красою у всьому, починаючи зі звучання, оформлення сцени, і зовнішнього вигляду усіх без винятку артистів”.

І дійсно, театр став набагато привітнішим та дійсно з європейськими культурними традиціями. Тож чекаємо на нові спектаклі та блискучі прем’єри!