Сім годин без світла, дві зі світлом

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

Киян почали знеструмлювати за критичним графіком! Про це пишуть наші колеги з kiev.informator.ua 

Оператор системи розподілу електроенергії виправдовується: робить все можливе, щоб відключення відбувалися згідно з графіком та максимально рівномірно

У ДТЕК Київські електромережі визнають, що ситуація в енергосистемі досягла критичних показників, та закликають киян мужньо сприймати життєві виклики.

Знеструмлення у Києві знову проводяться за графіком “7 годин без світла/2 зі світлом”. На реалії життя кияни скаржаться на Facebook-сторінці ДТЕК Київські електромережі. Причому деяких споживачів нині відмикають навіть на триваліші періоди часу – а оператор системи розподілу електроенергії виправдовується: робить все можливе, щоб відключення відбувалися згідно з графіком та максимально рівномірно у всіх киян.

Якщо у Києві нині є “стіна жалю”, то її локація – Facebook-сторінка оператора системи розподілу електроенергії “ДТЕК Київські електромережі”. Сюди кияни заходять, щоб лишити скарги на знеструмлення та розповісти про власний побут без електрики. Зіпсовані продукти в холодильнику, розряджені гаджети та павербанки і максимальна “мобілізація” на кухні та з господарськими потребами (прання, прасування тощо), коли дають світло – звичайні теми.

“Вже 10 годин не було світла на добу, і зараз знов відключення через 2 години. Ви там подуріли геть усі зі своїми графіками????” – волає (судячи з розділових знаків) Тетяна Тимошенко, житло якої – у 6 групі з забезпечення електрикою.

Робота SMM-ників у компанії ДТЕК нині – одна з найбільш стресових у столиці

Подібних звернень на сторінці сотні: схоже, що кияни вже не очікують на змістовні відповіді, а хочуть просто висловити смуток чи гнів. Лише за декілька годин під постом компанії про стабілізаційні відключення світла на 4 липня з’явилося більше за 400 коментарів. Кожен з них отримав відповідь: напевно, нині робота SMM-менеджера у ДТЕК є однією з найбільш стресових в усьому Києві.

“Ми розуміємо, наскільки складними є відключення світла для вас і робимо все можливе, аби відключення відбувались згідно графіку рівномірно у всіх мешканців. Виключенням з графіку є тільки об’єкти критичної інфраструктури – котельні, об’єкти водоканалу тощо”, – пише у відповідь сторінка ДТЕК Київські електромережі.

З гарантованими обсягами постачання електрики нині – лише найважливіші об’єкти інфраструктури, каже оператор розподільчих мереж.

Разом з тим, ситуація, коли світла немає по 10 годин, не є виключною. Адже в деяких споживачів постачання електроенергії скорочено значніше. Так, Олена Красинська з просп. Червоної Калини, 20В пише про те, що світло в будинку відмикають вже по 7 годин. Схожий графік знеструмлень за адресою вул. Василенко, 23А – Махмуд Абаз пише, що світло відмикають на 7 годин, потім дають на 3.

“Компанія докладає всіх зусиль, щоб відключення тривали не більше 4 годин. Однак в окремих випадках через масштабність пошкоджень енергосистеми електропостачання може бути відсутнім більш тривалий час”, – дає відповідь ДТЕК Київські електромережі.

У ДТЕК не приховують, що пошкодження енергосистеми більш суттєві, аніж це було ще декілька місяців тому.
При цьому у компанії спростовують закиди киян про те, що знеструмлення вибивається з графіків. Просто тепер, кажуть, ситуація у системі ускладнилася настільки, що залишили лише постачання світла у “білих” ділянках графіків, а у “чорних” та “сірих” ділянках світло вимушені відмикати.

“Відключення відбуваються в межах графіків. На сайті години наявності світла це будуть години білого кольору. Якщо ж години мають світло-сіру та темно-сіру заливку може бути відключення. У разі якщо світло відсутнє в гарантовані години, рекомендуємо звернутися до балансоутримувача для перевірки мережі будинку”, – пишуть у ДТЕК.

Світло відмикають у “чорній” та “сірій” ділянках графіку, залишаючи киянам лише гарантовані декілька годин.

Чи пов’язані знеструмлення з експортом електрики та як розподіляється електроенергія між споживачами Києва.

Нагадаємо, днями у ДТЕК Київські електромережі оприлюднили відповідь на одне з найпопулярніших запитань про причину масштабних знеструмлень. А саме, чи пов’язані вони з продажем електроенергії за кордон. За даними Укренерго, Міненерго та європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E, жодних перетоків до європейських країн-сусідок України з 12 травня не було.

Також ми писали, що у Києві на критичну інфраструктуру припадає 25% електроенергії, яку не можна обмежувати за будь-яких умов, список обʼєктів затверджує місцева влада. Решту 75% споживає побутовий сектор (багатоквартирні та приватні будинки), бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. Наприклад, населення споживає 40% всього обсягу електроенергії.