Система спостереження у Києві почала визначати злочинців

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

Столичне комунальне підприємство «Інформатика» проводить тестування нового аналітичного модуля відеоспостереження в рамках проекту «Безпечне місто» (Kyiv Smart Safe City). Унікальний модуль дозволяє шукати злочинців не тільки завдяки спеціалізованим камерам розпізнавання особи. Він фіксує зображення з будь-якої камери, встановленої в рамках мережі і порівнює їх з наявною базою правопорушників. Якщо система виявляє схожість, оператор відразу отримує тривожний сигнал.

На сьогодні в столиці встановлено понад 6 тисяч камер, переважно в місцях масового скупчення людей: школи, дитячі сади, лікарні, дороги міста. У київському метрополітені завершується установка 198 камер відеоспостереження на входах і виходах вестибюлів метро. Проект «Безпечне місто» створений для посилення безпеки киян, контролю роботи комунальних служб, а також для управління трафіком в місті. Надалі до системи під’єднають пожежну, рятувальну, медичну, дорожню та інші комунальні та державні служби. У пілотному режимі було встановлено понад 200 оглядових камер з новим аналітичним модулем розпізнавання осіб.

“Завдяки таким параметрам камера буде пропонувати різні варіанти, а система буде аналізувати базу даних і швидко знайде потрібну людину”, – зазначив Юрій Назаров, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

За його словами, програмне забезпечення нового аналітичного модуля здатне оперативно надавати інформацію оператору і таким чином, система може запобігти багатьом злочинам. Модуль розроблений з метою полегшення роботи силовиків і швидкого пошуку зловмисників. У минулому році поліція повідомила, що в Києві протягом року за допомогою камер спостереження розкрили понад 2,5 тисячі злочинів.

Модуль розпізнавання – апаратно-програмний. Він є частиною інтегрованого комплексу Єдиного центру обробки даних (ЦОД) в Києві. Апаратна частина – розробка компанії Hikvision, програмна частина – підрозділу компанії Hikvision, що займається створенням системи Sky Net. Сьогодні розробка використовується в 16 найбільших містах Китаю.

Відповідно до пункту 8.1 «Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва», доступ до інформації системи надано посадовим особам Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу управління Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Києві і його територіальними підрозділами. Отже, відео з місця події можна отримати тільки після запиту в зазначених структурах. Отримані з відеокамер дані зберігаються в міському ЦОД до 30 календарних днів, на тридцять перший день вони автоматично знищуються відповідно до пункту 9.2 «Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва».