Сміттєспалювальний завод отримає сучасну систему хімічного очищення газів – Кличко

Читайте також

Фільм «Я і Фелікс» вже зібрав у прокаті 1,2 мільйона

Після першого тижня прокату стрічки «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик було зібрано 1 296 295 мільйонів гривень.

“Київ Цифровий” буде сповіщати про блекаути за пів години “до”

У ДТЕК попередили, що у Києві можуть застосувати графіки обмеження електричної потужності.

Графік роботи київського метро на 2024

Київський метрополітен працює із 6:00 ранку до 23:00 ночі. Найраніший поїзд стартує о 5:30 ранку на синій гілці метрополітену. В режимі укриття підземні станції працюють цілодобово.

Негайно зарядіть свої гаджети!

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ 🔹 В енергосистемі зберігається дефіцит 🔹 Від ранку залучена аварійна допомога з Європи 🔹 Сьогодні з 18:00 до 22:00 для бізнесу та промисловості можливі обмеження споживання 🔹 Споживайте електроенергію ощадливо

Киянам пропонують відірвати дупу від дивана

Цієї суботи, 20 квітня, у всіх районах міста відбудеться загальноміська толока. У кожному районі будуть локації, до прибирання яких зможе долучитись кожен охочий.

Поділитися

На заводі «Енергія» планується впровадити сучасну систему хімічного очищення димових газів із досягненням європейських норм викидів забруднюючих речовин. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції роботи сміттєспалювального заводу «Енергія».

сміттєспалювальний завод

Віталій Кличко нагадав, що завод «Енергія» – єдиний працюючий сміттєспалювальний завод в Україні, який розпочав роботу 30 років тому. Він зауважив, що нині потужності підприємства дозволяють спалювати до 30% твердих побутових відходів, що утворюються в Києві. «Зараз ми підійшли до модернізації заводу. Не таємниця, що кияни скаржаться, що завод не відповідає сучасним нормам, забруднює атмосферу. Ми працюємо над тим, щоб замінити фільтри на заводі. І зараз обговорювали нову систему модернізації хімічної очистки викидів, які є продуктом діяльності заводу», – сказав Віталій Кличко.

За словами Віталія Кличка, саме тому в планах міста вже у найближчі роки досягнути європейських екологічних норм в роботі заводу. Він додав, що модернізацію заводу планується реалізувати до початку 2020 року. За словами Віталія Кличка, у низці європейських міст сміттєспалювальні заводи знаходяться в центрі цих міст, не створюючи проблем мешканцям.

«Це означає, що рівень викидів не перевищує встановленої норми. На сьогодні, на жаль, норми, які є в Україні, суттєво відрізняються від європейських. І наше завдання – протягом двох років зробити все, щоб рівень викидів шкідливих речовин заводу «Енергія» відповідав європейським нормам», – наголосив мер Києва.

Нині вже розроблене техніко-економічне обґрунтування для встановлення на заводі сучасної системи хімічної очистки газів. Наступного року планують оголосити конкурс та протягом двох років встановити необхідне обладнання. Віталій Кличко наголосив, що модернізація заводу-близнюка в Будапешті обійшлася в 25 млн євро, однак Київ планує значно здешевити цей процес.

Кличко на заводі

У свою чергу представник компанії «Нафтогазові технології» Владислав Скляренко розповів, що нині шкідливі викиди заводу значно перевищують європейські норми. «В атмосферу викидається весь хімічний склад, який утворюється в котлах. І система хімічного очищення, яка запропонована, дозволить нам досягнути європейських норм. Саме до 1 січня 2020 року ми можемо отримати показники викидів, які є на заводах в Будапешті чи Відні. Реконструкція заводу відбуватиметься за доволі стандартною схемою», – додав він. Зокрема, йдеться про напівсуху систему очищення за допомогою сорбентів – вапна та активованого вугілля.

З метою виконання Програми модернізації заводу «Енергія» вже збудована перетинка між заводом «Енергія» та СТ «Позняки», що дало змогу передавати теплову енергію, що утворюється в результаті спалювання, до міської тепломережі. Обсяг цього тепла достатній для опалення та постачання гарячої води в 200 багатоповерхівок прилеглого району.

Крім того, за 2015-2016 роки здійснено модернізацію двох котлоагрегатів, на яких замінили електрофільтри. Аналогічні роботи тривають ще на одному котлоагрегаті. До кінця 2019 року тут здійснять капремонт всіх котлоагрегатів та електрофільтрів. Завдяки капітальному ремонту електрофільтрів викиди пилу  в атмосферу вже зменшилися в 2 рази.