У Києві хочуть перейменувати ще 19 об’єктів

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

У Києві хочуть перейменувати 19 міських об’єктів. За нові назви можна проголосувати у застосунку «Київ Цифровий».

Про це повідомили у Київській міській раді.

Так, у столиці планується перейменування кількох вулиць, зокрема Тургенєва, Крилова, Станіславського, Достоєвського, Єсеніна, які були названі на честь московських діячів.

«Кожен мешканець шляхом електронного голосування може обрати той варіант, який, на його думку найбільш вдалий для перейменування конкретного об’єкта. У час війни чітко відокремлюємо межу між культурним та історичним надбанням України та країн-агресорів», — наголосив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Голосування за нові назви для міських об’єктів триватиме до 12 травня у додатку «Київ Цифровий». Аби взяти у ньому участь, потрібно зайти в розділ «Електронна демократія», а вже у ньому обрати «Опитування». Там кожен охочий зможе ознайомитися з переліком запропонованих назв та обрати будь-який з них.

Деколонізація та дерусифікація

З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків із країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування об’єктів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.

Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних і адміністративних об’єктів, а також демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних із пропагандою російської імперської політики.

А у квітні 2023 року президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об’єктам назви, пов’язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнивши її іменами новітніх героїв.