У Києві хочуть перейменувати ще 19 об’єктів

Читайте також

В Україну йдуть заморозки: чи будуть знову відключати світло

В Україні найближчим часом очікуються перші заморозки, проте це не має стати причиною відключень електроенергії.

«Смарагдові озера» Тетяни Морачевської

У мене в руках – надзвичайно цікава і дуже повчальна книга «Смарагдові озера», яку кілька днів тому на творчій зустрічі у Літературно-меморіальному музеї Марії Заньковецької в Києві мені презентувала її авторка – відома українська письменниця та громадська діячка Тетяна Морачевська.

У метрополітені Києва пояснили, чому збитки підземки ростуть швидше, ніж доходи

Доходи київського метрополітену за першу половину цього року склали понад 2,5 мільярда гривень, а витрати — понад чотири мільярди.

Міжконфесійний форум капеланів зібрав понад 400 учасників у Києві

У Києві відбувся Міжконфесійний форум військових капеланів «Об’єднані в служінні», який зібрав понад 400 учасників.

У Києві жінка обікрала супермаркет

У Києві жінка обікрала супермаркет.

Поділитися

У Києві хочуть перейменувати 19 міських об’єктів. За нові назви можна проголосувати у застосунку «Київ Цифровий».

Про це повідомили у Київській міській раді.

Так, у столиці планується перейменування кількох вулиць, зокрема Тургенєва, Крилова, Станіславського, Достоєвського, Єсеніна, які були названі на честь московських діячів.

«Кожен мешканець шляхом електронного голосування може обрати той варіант, який, на його думку найбільш вдалий для перейменування конкретного об’єкта. У час війни чітко відокремлюємо межу між культурним та історичним надбанням України та країн-агресорів», — наголосив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Голосування за нові назви для міських об’єктів триватиме до 12 травня у додатку «Київ Цифровий». Аби взяти у ньому участь, потрібно зайти в розділ «Електронна демократія», а вже у ньому обрати «Опитування». Там кожен охочий зможе ознайомитися з переліком запропонованих назв та обрати будь-який з них.

Деколонізація та дерусифікація

З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків із країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування об’єктів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.

Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних і адміністративних об’єктів, а також демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних із пропагандою російської імперської політики.

А у квітні 2023 року президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об’єктам назви, пов’язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнивши її іменами новітніх героїв.