У Києві хочуть закрити дешеві перукарні

Уже через два тижні в столиці можуть заборонити роботу всіх експрес-перукарень, які розміщені в МАФах біля виходів з метро і на зупинках транспорту.

Таке рішення влада міста обґрунтовує антисанітарією і ризиком сплеску епідемії гепатиту. Самі ж підприємці називають рішення тиском на бізнес і готуються захищати свої права на вулицях столиці, аж до перекриття доріг, повідомляють Вісті.

«До 2013 року левова частка приміщень використовувалася в якості взуттєвих майстерень і ремонту шкіргалантереї та годинників. Зараз же підприємці стали їх повально використовувати в якості перукарень», – каже голова департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА .

Санітарних умов для ведення цього бізнесу в таких приміщеннях немає, вважає урядовець. «Просто навіть немає вбиральні і проточної води, щоб помити руки. А від жителів міста регулярно надходить інформація про те, що воду від вологого прибирання виливають на дорогу або просто на газон », – нарікає Кузьменко.

За його словами, існує ризик поширення гепатиту та інших хвороб, які передаються побутовим шляхом. Контролювати ні місто, ні СЕС не можуть через мораторій на перевірки. «Протягом 14 днів ми підготуємо рішення, згідно з яким даний вид послуги не може здійснюватися в приміщеннях, які не обладнані відповідно до санвимог. Після цього ті кіоски, де продовжуватимуть стригти без дотримань норм, будуть демонтовані», – говорить Кузьменко.

Про випадки зараження гепатитом говорить і головний санлікар Києва Олег Рубан. «Тільки за минулий рік в столиці 30 осіб заразилися гепатитом саме в таких перукарень. Досить найменшого порізу – і людина захворіла. В умовах того, що в Києві сплеск вірусного гепатиту, ми не можемо ризикувати здоров’ям жителів столиці. До того ж є ще маса хвороб, які мешкають в таких місцях – грибкові та шкірні захворювання», – говорить Рубан.

Власники перукарень погрожують страйком і кажуть, що рішення влади незаконне. «Чинним законодавством не передбачено заборон на розміщення перукарень у тимчасових спорудах. Ми діємо за принципом: «Дозволено все, що не заборонено законом», який діє для всіх громадян, в тому числі і для підприємців», – написала на своїй сторінці в фейсбуці куратор комітету порятунку бізнесу Тетяна Петренко.

З нею згодні й власники перукарень. «Кожен день ми обслуговуємо від 20 до 50 осіб в одному кіоску. Ми надаємо альтернативу стрижки в салоні за 200-300 гривень. Влада забуваює, що не всі у нас в місті можуть собі дозволити стригтися за такі гроші. А інструмент ми обробляємо після кожного клієнта », – говорить нам власниця чотирьох перукарень на Оболоні Ірина Шибко.

За її словами, від експрес-перукарні вимагають провести водопровід, «хоча прекрасно розуміють, що в МАФі це неможливо». «Мерія отримає страйк «ножиць», ми вже збираємося», – обіцяє Ольга. Вона додає, що в столиці таких перукарень більше 500.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне